Рибництво

Ри́бництво — один з основних напрямів аквакультури і галузь сільського господарства, яка займається вирощуванням риби, покращенням і збільшенням рибних запасів в водоймах. Рибництво в морських водоймах розглядається як одне з напрямків в марикультурі. Для розведення риби використовують природні або штучні водойми, в тому числі басейни, танки, садки і акваріуми.

Сільське господарство
Рибоводна ферма на острові Ламб-Голм, Шотландія
Категорія • Портал

Вартість світової продукції аквакультури в 2008 році становила близько 98,4 млн доларів США, де Китай займає домінуючу позицію на ринку[1]. Додаткого інкубатори виробляють морепродукти для дрібних домашніх потреб, що особливо поширено в Південно-Східній Азії[2][1]. Рибні заводи поширені в рибопромислових районах світу[3].

Служба охорони рибництва і диких тварин створила Національну систему рибоводних заводів (National Fish Hatchery System) для підтримки збереження місцевих видів риб[4].

В Україні рибництвом займається відділ аквакультури і селекції при Головному державному управлінні охорони, відновлення, використання водних живих ресурсів і регулювання рибництва, яке є департаментом Державного агентства рибного господарства[5][6].

В Казахстані спеціально уповноваженим державним органом, який здійснює державний контроль за станом, відтворенням, охороною, захистом і використанням рибних ресурсів є Комітет лісничого, рибного і мисливського Міністерства сільського господарства[7],[8].

Див. також

Джерела

Посилання

Примітки

  1. FAO (2010) State of World Fisheries and Aquaculture
  2. Sim, S. Y., M. A. Rimmer, J. D. Toledo, K. Sugama, I. Rumengan, K. Williams and M. J. Phillips (2005). A guide to small-scale marine finfish hatchery technology. Australian Centre for International Agricultural Research 2005- 01 [недоступне посилання з квітня 2019]
  3. Рибоводний завод — Большая советская энциклопедия
  4. United States Fish and Wildlife Service: Fisheries and Habitat Conservation (2009) National Fish Hatchery System // 22.09.2011
  5. Головрибвод. Архів оригіналу за 20 лютого 2014. Процитовано 19 грудня 2015.
  6. Державне Агентство Рибного Господарства. Процитовано 22 березня 2013.
  7. Щодо створення Комітету лісничого, рибного і мисливського господарства Міністерства сільського господарства Республіки Казахстан — ИПС «Әділет»
  8. Озерно-товарне рибоводство в Казахстані
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.