Великопольсько-Куявська низовина

Великопольсько-Куявська низовина[1] (пол. Nizina Wielkopolsko-Kujawska) низинна рівнина в Польщі, переважно на території історичних областей Великої Польщі і Куявії.

Великопольсько-Куявська низовина
пол. Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Країна Польща
РозташуванняПольща
ТипНизовина
Висота над рівнем моря18—227 м
РічкиНотець, Варта, Одра
Клімат
Середня температура січня1,5—2,5  °C
Середня температура липня17,5—18  °C
Річний рівень опадів550—650  мм

Великопольсько-Куявська низовина

Низовина простягається від річки Нотець і нижньої течії Варти на півночі до річки Барич і середньої течії Одри на півдні і заході. На сході зливається з Мазовецько-Підляшською низовиною. Висоти змінюються від 18 до 227 м[2], центральна і західна частини знижені. Низовина складена плейстоценовими льодовиковими і водно-льодовиковими відкладами, пліоценовими глинами, мезозойськими і пермськими осадовими породами, пронизаними соляними куполами.

У рельєфі переважають пагорби і гряди, які перериваються широкими річковими долинами. Безліч озер, переважно довгастої форми (найбільше — озеро Ґорло). Клімат помірний, перехідний від морського до континентального. Середня температура січня — 1,5—2,5 °C, липня 17,5—18 °C; опади 550—650 мм в рік[3]. В рослинності переважають соснові, дубові і змішані ліси. Великі площі зайняті для вирощування зернових, цукрових буряків, картоплі та овочів. Також населення займається скотарством. Є родовища кам'яної солі, бурого вугілля. Великопольська низовина розташована в межах Великопольського і Куявсько-Поморського воєводства[4]. На території низовини розташовані міста Познань, Гнезно, Торунь.

Примітки

  1. Великопольско-Куявская низменность - это... Что такое Великопольско-Куявская низменность?. Словари и энциклопедии на Академике (рос.). Процитовано 23 грудня 2018.(рос.)
  2. ВЕЛИКОПОЛЬСКО-КУЯВСКАЯ НИЗМЕННОСТЬ (Nizina Wielkopolsko-Kujawska). psbatishev.narod.ru. Процитовано 23 грудня 2018.(рос.)
  3. ВЕЛИКОПОЛЬСКО-КУЯВСКАЯ НИЗМЕННОСТЬ. Словари, энциклопедии и справочники - бесплатно Онлайн - Slovar.cc (рос.). Процитовано 23 грудня 2018.(рос.)
  4. Колективна робота (2003). Географія Польщі (польська).(пол.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.