Венкатараман Рамакрішнан

Венкатраман Рамакрішнан (там. வெங்கடராமன் ராமகிருஷ்ணன்; англ. Venkatraman Ramakrishnan; нар. 5 квітня 1952(19520405), Чидамбарам, Тамілнад, Індія) — американський та англійський біохімік індійського походження, лауреат Нобелівської премії з хімії за 2009 за дослідження структури та функцій рибосоми[5].

Венкатараман Рамакрішнан
там. வெங்கடராமன் ராமகிருஷ்ணன்
Народився 1952(1952)
Чидамбарам, Таміл-Наду,  Індія
Місце проживання  Велика Британія
Країна  США
Національність таміл
Діяльність біолог, хімік, біофізик, біохімік
Alma mater Бародський ніверситет Магараджа Саяджірао
Університет Огайо
Галузь біохімія, біофізика та обчислювальна біологія
Заклад Laboratory of Molecular Biologyd[1]
Посада Президент Лондонського королівського товариства
Вчителі Tomoyasu Tanakad
Аспіранти, докторанти William M Clemonsd
Членство Леопольдина[2], Лондонське королівське товариство[3], Національна академія наук США[4], Європейська організація молекулярної біології[4] і Індійська національна академія наукd
Відомий завдяки: біо-кристалографією
Мати R. Rajalakshmid
Брати, сестри Lalita Ramakrishnand
Нагороди Нобелівська премія з хімії (2009)
Особ. сторінка mrc-lmb.cam.ac.uk/ribo/homepage/ramak/index.html

 Венкатараман Рамакрішнан у Вікісховищі

Венкатраман Рамакрішнан спеціалізується на визначенні молекулярної структури біомолекул. Зокрема, він визначив структуру одиниці S30 рибосоми та її сполук.

З 2015 року — президент Королівського товариства[6].

Біографія

Народився в 1952 році в містечку Чидамбарам на півдні Індії, в родині, що належала до касти брахманів. Його дитинство пройшло в іншому індійському місті, Барода (тепер Вадодара), де він згодом навчався в університеті і в 1971 році отримав ступінь бакалавра з фізики, після чого виїхав до США, де в 1976 році отримав докторський ступінь, також з фізики, в Університеті Огайо. Після цього він вирішив залишити фізику і зайнятися біологією. Два роки він вивчав біологію в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, потім працював в Єльському університеті (де і почалися його дослідження рибосом) і в декількох інших наукових установах США, а в 1999 році переїхав до Англії, де очолив дослідницьку групу в Лабораторії молекулярної біології в Кембриджі. З 2008 року є також співробітником Триніті-коледжу Кембріджського університету.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.