Вишебаба Павло Олександрович

Павло́ Олекса́ндрович Вишеба́ба (нар. 28 березня 1986(19860328) року, м. Краматорськ, Донецька область, УРСР) — український еко-активіст, музикант та підприємець. Співзасновник та голова ГО «Єдина планета», посланець з питань толерантності ПРООН в Україні.

Павло Вишебаба
Народився 28 березня 1986(1986-03-28) (35 років)
Краматорськ, Україна
Країна  Україна
Діяльність музикант, громадський активіст, зоозахисник
Відомий завдяки • Співзасновник та член ради ГО «Єдина планета»
• Координатор кампанії «ХутроOFF»
Alma mater Маріупольський державний університет (2012)

Життєпис

Павло Вишебаба народився в Краматорську. Розпочинав навчання на інженерній спеціальності Донбаської машинобудівної академії, однак після третього курсу забрав документи та вступив на журналістику до Маріупольського державного університету[1]. Під час навчання протягом трьох років працював у газеті «Приазовский рабочий».

2012 року, після закінчення з відзнакою університету, переїхав до Києва. Брав активну участь у Революції гідності, зокрема у роботі прес-центру Штабу національного спротиву. Після повалення режиму Януковича протягом півтора року працював у прес-службі Кабінету міністрів України, займаючись міжнародною комунікацією та зв'язками між міністерствами.

Відмовився від використання російської мови, перейшовши на спілкування українською[2], аргументуючи цей вчинок окупацією Краматорська «найманцями РФ та колабораціоністами».

У 2013 став вегетаріанцем, у 2015 році веганом, остаточно відмовившись від морепродуктів та одягу з тварин[3]. 13 квітня 2016 року відкрив перше в Україні веганське кафе «One Planet». У серпні того ж року вирішив заснувати музичний оркестр, що виконував би авторську музику та пісні, присвячені гармонії людини з природою. Протягом літа 2017 року «One Planet Orchestra» зібрали на краудфандинговій платформі «Спільнокошт» більше 45 тисяч гривень[4], ставши першим українським гуртом, якому вдалося отримати повне народне фінансування на запис альбому[5].

2017 року Павла Вишебабу було обрано посланцем з питань толерантності ПРООН в Україні[6][7].

Відомим широкому загалу став завдяки участі в антихутряній кампанії «ХутроOFF». У вересні 2018 року створена Вишебабою петиція до Верховної ради щодо заборони виробництва хутра в Україні набрала 27 тисяч підписів, що на той момент стало історичним максимумом громадської підтримки[8]. 26 листопада того ж року його опоненти облили Вишебабу зеленкою під час мітингу проти зняття заборони полювання на лосів, що внесені до Червоної книги України[9].

На початку 2019 року Павло Вишебаба очолив боротьбу проти будівництва нідерландським промисловцем норкової ферми у селі Підгірне, що на Волині[10]. Ініціював створення та брав активну участь у розробці законопроекту про заборону хутрового виробництва в Україні № 10019, що зареєстровано у Верховній Раді 7 лютого 2019 року.[джерело?]

Цікаві факти

Примітки

  1. Випускник МДУ, посланець з питань толерантності ПРООН в Україні Павло Вишебаба поспілкувався зі студентами. Офіційний сайт МДУ. Процитовано 15 лютого 2019.
  2. 9 листопада відзначили день української мови. «4 канал». Процитовано 15 лютого 2019.
  3. Відомі українці-вегетаріанці розповіли про життя без м’яса. «Новое время». Процитовано 15 лютого 2019.
  4. Нова українська музика! Випуск альбому One Planet Orchestra. «Велика ідея». Процитовано 17 лютого 2019.
  5. Профіль One Planet Orchestra. «Moon Records». Процитовано 17 лютого 2019.
  6. «Толерантність і повага до всіх робить життя краще», — випускник МДУ Павло Вишебаба обраний посланцем доброї волі ООН в Україні. Офіційний сайт МДУ. Процитовано 15 лютого 2019.
  7. Посланці толерантності ПРООН. ПРООН в Україні (укр.). Процитовано 16 вересня 2020.
  8. Петиція за заборону хутра в Україні набрала достатньо голосів. Тепер її має розглянути Рада. «Українська правда. Життя». Процитовано 15 лютого 2019.
  9. Зоозахисника облили зеленкою під час акції проти полювання на лосів. «The Village». Процитовано 17 лютого 2019.
  10. Пояснили, яку небезпеку може нести хутряна ферма для волинян. ВІДЕО. Сайт міста Луцька. Процитовано 17 лютого 2019.

Посилання

Інтерв'ю
Відеоматеріали
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.