Воскресенський район (Саратовська область)

Воскресенський район (рос. Воскресенский муниципальный район) муніципальне утворення в Саратовській області. Адміністративний центр району — село Воскресенське. Населення району — 12 192 осіб.

Воскресенський район

рос. Воскресенский муниципальный район

Герб
Муніципальне утворення:
муніципальний район
село Воскресенське
Країна  Росія
Область  Саратовська область
Номерний знак 64, 164
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 12 192 осіб (2014)[1]
Площа
 - повна 1 400 км² км²
Часовий пояс MSK (UTC+3)
Дата заснування 23 липня 1928
Голова районної
адміністрації
Ахметов Раян Шайдулович
Вебсайт voskresenskoe.sarmo.ru
Воскресенський район на мапі Саратовської області
Воскресенський район на мапі Саратовської області
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Воскресенський район

Географія

Воскресенський район розташований в центральній частині області на правому березі річки Волги (Волгоградського водосховища). Найбільша протяжність району — із заходу на схід. Майже посередині з півночі на південь перетинає район річка Терешка. Прикордонними районами є на північному сході — Вольський район, на північному заході — Базарно-Карабулакський, на заході — Саратовський та Ново-Бураський, на півдні — Енгельський район, на південному сході — Марксівський район. Територія району — 1,4 тис. км².

Район розташований на півдні лісостепової зони, на Приволзькій височини, в нижній течії р. Терешка при впадінні її в Волгу. Через річку є тільки один мостовий перехід в районі села Сінодське.

Приволзька височина підходить до Волги високим уступом. Територія району порізана ярами, часто покритими деревами та чагарниками. Районним центром є село Воскресенське, засноване на правому березі Волги в середині XVI століття. Недалеко від с. Воскресенське височина піднімається до 286 метрів над рівнем моря, утворюючи Змієві гори. На території району три природних заказника.

Історія

Район утворений 23 липня 1928 року в складі Вольського округу Нижньо-Волзького краю. До його складу увійшла територія колишньої Воскресенської волості Вольського повіту Саратовської губернії.

З 1934 року район у складі Саратовського краю, з 1936 року — в Саратовській області.

В 1960 році Воскресенський район скасовано, його територія розділена між Вольським і Саратовським районами.

20 жовтня 1980 року Воскресенський район був знову утворений виділенням з Саратовського району.

Економіка

Основа економіки району — сільське господарство. Основна продукція: зерно, соняшник, молоко, м'ясо. Є молокозавод, лісгосп. В районі найбільші в Росії запаси черепашнику.

Пам'ятки

В районі збереглися місця давніх поселень (II століття до н. е.) біля села Чардим і монгольські поховання біля села Студенівка.

На території району знаходяться три природних заказника, серед них «Чорні води» (водоплавна дичина). По берегах Волги і на її численних островах в районі села Чардим є велика кількість баз відпочинку, турбаз, спортивних та оздоровчих таборів.

В селі Підгірне збереглася церква першої половини XIX століття. Храм і каплиця біля святого джерела в Єлшанці.

Примітки

  1. Всероссийская перепись населения 2014 г. Архів оригіналу за 2 серпня 2014. Процитовано 16 серпня 2014. (рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.