Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль)

Вулиця Юліана Опільського — одна з вулиць міста Тернополя, розташована в його історичній частині. Названа на честь українського письменника Юліана Опільського, уродженця міста.

Вулиця Юліана Опільського
Тернопіль
Будинок № 6
Будинок № 6
Назва на честь Юліана Опільського
Загальні відомості
Протяжність близько 340 м[1]
Транспорт
Рух односторонній
Покриття асфальт
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
 Вулиця Юліана Опільського у Вікісховищі

Відомості

Фасад колишнього костелу

Розпочинається від вулиці Камінної, перетинається з вулицею вулиці Крушельницької, простує до вулиці За Рудкою, на перетині з якою закінчується.

Рух автотранспорту від початку до перехрестя з вулицею Крушельницької — односторонній, від вказаного перехрестя до кінця вулиці — двосторонній.[2] Дорожнє покриття від початку до кінця вулиці — асфальт.

Установи, організації

Будівлі

  •  2 — будинок, у якому проживав волонтер міжнародного «Корпусу миру», архітектор, громадський діяч, почесний громадянин Тернополя Джон Звожек
  •  6 — будинок подружжя Володимира та Олімпії Вітошинських. Володимир Вітошинський (1869—1930), тернопільський лікар, учасник багатьох українських організацій і пропагандист спорту серед молоді, очолював Тернопільську організацію українського товариства «Сокіл». Його дружина Олімпія, також знана учасниця добродійних акцій. У цьому будинку часто гостював батько Володимира Йосип Вітошинський, а також Василь Стефаник, товариш Володимира ще зі студентських літ.[4] З цієї нагоди на ньому 1991 року встановили пам'ятну таблицю[5].

Див. також

Примітки

  1. Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль) // OpenStreetMap
  2. Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль) // OpenStreetMap
  3. Отці-єзуїти в Тернополі
  4. Вілла подружжя Вітошинських потребує збереження. "Pro>>Тернопіль" Online журнал. Процитовано 28.03.2018.
  5. Дуда І. Скульптура Тернополя XVIII—XXI ст. // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2004. — Т. 1 : А  Й. — С. 285. ISBN 966-528-197-6.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.