Вулкан Менделєєва

Вулка́н Менделє́єва (рос. Менделеева, яп. 羅臼山) — діючий вулкан на російському острові Кунашир з Великої Курильської гряди. Названий на честь російського хіміка Дмитра Менделєєва.

вулкан Менделєєва
рос. Менделеева, яп. 羅臼山
Назва на честь: Менделєєв Дмитро Іванович
вулкан Менделєєва
вулкан Менделєєва
43°58′42″ пн. ш. 145°44′01″ сх. д.
Тип стратовулкан
Країна Японія/ Росія[1]
Місце знаходження Курильські острови, о. Кунашир
Гори Велика Курильська гряда
Висота 888 м
Останнє виверження 1880 року
Ідентифікатори і зовнішні посилання
GeoNames 2123320
Global Volcanism Program 290020
вулкан Менделєєва

 Вулкан Менделєєва у Вікісховищі

Складний стратовулкан з центральним екструзійним куполом. Конус оточено великою кальдерою і сформовано андезитовими та андезито-базальтовими лавами. Основний склад лав кварцовий олівінивмісний дацит. Внутрішня будова вулкана являє собою систему поверхневих та глибинних магматичних шарів. Основний периферійний шар діаметром 2 км розташовано безпосередньо під куполом на глибині 4,5 км, глибинний магматичний шар розташовано на глибинах 30—60 км. Парогазові викиди та посилення фумарольної активності спостерігались у 1880, 1901, 1946 та 1977 роках.

Вид на Кунашир (вулкан Менделєєва) з мису Носаппу, (о. Хоккайдо). М. Немуро. Знято 13.02.2019 р.

На схилах вулкана розташовано багато фумарол та гарячих джерел, схили вкрито хвойно-широколисними лісами з густим підліском з курильського бамбуку та кедрового сланцю. Біля підніжжя розташоване селище Гарячий Пляж, яке є відомим місцем відпочинку. Вулкан належить до особливих охоронних територій і є комплексною регіональною пам'яткою природи площею 30 тисяч га. Статус державної пам'ятки природи було надано 1983 року.

Дивись також

Проблема Північних територій.

  1. Згідно позиції Японії вулкан є виключно японським та входить до складу округу Немуро префектури Хоккайдо. Адже вона вважає Південні Курили своїми. Росія вважає вулкан своїм, що знаходиться в Южно-Курильському районі Сахалінської області, бо всі Курильські острови вважає своїми.
  2. Знаходиться на території, непідконтрольній Японії (див. Проблема Північних територій).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.