Вусач-коренеїд кримський

Вуса́ч-коренеї́д кримський (Dorcadion tauricum Waltl, 1838) вид жуків з родини вусачів, представник великого роду вусач-коренеїд. Поширений у Південно-Східній Європі від України до Греції.

?
Вусач-коренеїд кримський

Dorcadion tauricum Waltl, 1838
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Голометабола (Holometabola)
Ряд: Жуки (Coleoptera)
Підряд: Всеїдні жуки (Polyphaga)
Інфраряд: Кукуїформні (Cucujiformia)
Надродина: Церамбікоїдні (Cerambycoidea)
Latreille, 1802
Родина: Вусачі (Cerambycidae)
Latreille, 1802
Підродина: Ляміїни (Lamiinae)
Latreille, 1802
Триба: Доркадіїні (Dorcadiini
Latreille, 1825)
Рід: Вусач-коренеїд (Dorcadion
Dalman, 1817)
Вид: Вусач-коренеїд кримський (D. tauricum)
Dorcadion tauricum
Waltl, 1838
Посилання
Вікісховище: Category: Dorcadion tauricum
Віківиди: Dorcadion tauricum

Опис

Жук довжиною від 11 до 14 мм, має чорне забарвлення, ноги буро-червоні, антени буро-червоні до чорних, їх перший сегмент червоний. Голова не потовщена, передньоспинка з глибоким жолобком, волосяний покрив верху тіла густий, шовковистий. Шовна і крайова смуги яскраво-білі, є залишки плечової смуги.

Спосіб життя

Для коренеїда кримського відмічений незвичайний для вусачів випадок міжвидової гібридизації з іншим видом вусачем-коренеїдом посмугованим, причому копуляції спостерігались і між цим видом і коренеїдом жовтим, але єдиний зразок гібридного самця відмічений для перших двох видів[1]

Ареал

Вид описаний з Криму, зустрічається в південно-західній частині України включно з Кримом, Молдові, Румунії, Болгарії[1], північно-східній Греції (Фракії), європейській частині Туреччини.[2]

Підвиди

На більшій частині ареалу зустрічається номінативний підвид Dorcadion tauricum tauricum, тоді як для грецької і турецької частини ареалу описаний підвид Dorcadion tauricum pittinoi. Зовнішньо він відрізніється майже постійною наявністю в жуків обох статей повних плечових та спинних білих смуг, а також будовою статевих органів самців.[2]

Примітки

  1. Dascălu M. M. An interspecific hybrid between Dorcadion holosericeum Krynicky, 1832 and Dorcadion tauricum Waltl, 1838 (Insecta, Coleoptera, Cerambycidae) // Biocosme Mésogéen.  2007. Т. 24, вип. 2. С. 65-72.(англ.)
  2. Carlo Pesarini & Andrea Sabbadini. Ricerche sui Dorcadionini di Grecia IV. Le specie della Macedonia e della Tracia (Coleoptera Cerambycidae) // Atti Soc. it. Sci. nat. Museo civ. Stor. nat. Milano. — Luglio, 2010. Т. 151, вип. II. С. 179-216.(італ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.