Галаневич Марко Володимирович

Марко Галаневич (нар. 14 квітня 1981, с. Крушинівка, Вінницька область, Україна) — український музикант, актор, фронтмен[3][4] і вокаліст гуртів «ДахаБраха» та «OY Sound System»[2]. Актор київського театру «ДАХ». Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року[5].

Марко Галаневич
Галаневич Марко Володимирович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 14 квітня 1981(1981-04-14) (40 років)
Місце народження Крушинівка, Вінницька область, Україна
Роки активності 2004 — дотепер
Громадянство  Україна
Національність українець
Професія музикант, актор, фотограф[1][2]
Інструменти диджериду, акордеон, дарбука, табла, кахон, губна гармоніка, тромбон, барабани
Мова українська
Жанр етно-хаос
Псевдоніми Артинов[1]
Гурт «ДахаБраха»,
«OY Sound System»
Нагороди

Життєпис

Марко Галаневич народився 14 квітня 1981 року в селі Крушинівка Вінницької області, де прожив до трьох років. Виховувався хлопець дідусем і бабусею, яка як співала на весіллях, так і відспівувала покійників. Батьки працювали вчителями в іншому селі. Маленький Марко супроводжував бабусю на всіх подіях. У шкільні роки сім'я Марка переїхала до села Плавське в Херсонській області, де майбутній музикант закінчив школу.

Вищу освіту Марко здобув за спеціальністю «Українська мова та література» в інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який закінчив у 2003 році. Під час навчання в університеті Марко Галаневич співав у хоровій капелі «Дніпро» протягом року.

2002 року приєднався до театру ДАХ, де, за словами Галаневича, він пройшов усю театральну кухню від монтажника й освітлювача до звукорежисера й актора.[6]

З 2004 року Галаневич є учасником етнічного музичного колективу «ДахаБраха». Грає на диджериду, акордеоні, дарбуці, таблі, тромбоні, барабанах та інших народних інструментах. Також робить замальовки та ескізи до відеокліпів і відеоряду, який транслюють на виступах гурту.

У 2020 році Галаневич разом з Цибульською, Гаренецькою та Коваленко у складі гурту «ДахаБраха» стали лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка, з альбомом «Шлях» здобувши перемогу в номінації «Музичне мистецтво».[7][5]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.