Галети

Ґалети (від нормандського слова gale, що означає "плоский пиріг") - це термін, який використовується у французькій кухні для позначення різних типів плоских круглих або задовільної форми хрустких пирогів [1] або, у випадку з бретонською галетою (фр. Galette bretonne [galɛt bʁətɔn]; брет. Krampouezhenn gwinizh du), це млинець, приготований з гречаного борошна, зазвичай із солоною начинкою. Серед пирогів типу галет одним помітним різновидом є фр. galette des Rois (королівський торт), який їли в день Водохреща. У французькій Канаді термін фр. galette зазвичай застосовується до випічки, яка найкраще описується як велике печиво .

Галети
Походження  Франція
Необхідні компоненти борошно

Фруктова галета

Вишнева галета

Поширена форма галет нагадує одиночний корж, пиріг вільної форми з фруктовою начинкою і коржем, складеним частково над верхньою частиною начинки. [2] Іноді термін galette визначають як "французький термін, що означає плоский круглий пиріг, який може бути як солодким, так і солоним, і хоча у рецептах можуть використовувати листкове тісто як основу, вони також можуть бути виготовлені з дріжджового тіста, таких як бріош, або з солодким хрустким коржем". [3]

Галета з персика, чорниці та альпійської полуниці

Плоди, що використовуються у цих типах галет, як правило, сезонні і можуть містити одне або кілька яблук; такі ягоди, як полуниця або чорниця; або кісточкові фрукти, такі як персики, сливи, нектарин або вишня. [4] За бажанням в процесі приготування можуть бути додані різні спеції, цедра або перець. Основа з тіста часто виготовляється саморобно, але її також можна придбати у крамниці. [3]

Журнал Bon Appétit писав про такі галети: "Вони випадково вражають і фотогенічні, але в тому "О, я просто це зробив". Вони рустікальні та запрошують; Приходь таким як ти є. . . . Їх недосконалість - це те, що вирізняє їх - насправді, чим менше ви робите, тим краще вони виглядають " [4]

Бретонські галети

Галетами, або більш правильно називати Бретонськими галетами, також називають у більшості французьких кулінарів пікантні млинці з гречаного борошна, тоді як ті, що готуються з пшеничного борошна, значно менших розмірів і в основному подаються із солодкою начинкою, - це фірмові крепси. Цей тип галет - це великий тонкий млинець, який здебільшого асоціюється з регіоном Бретань, де часом замінював хліб як основну їжу, але його їдять по всій країні. Гречана крупа була представлена як культура, придатна для збіднених ґрунтів, а гречані млинці були відомі в інших регіонах, де культивували цю культуру, таких як Лімузен або Овернь .

Його часто доповнюють яйцем, м'ясом, рибою, сиром, нарізаними овочами, скибочками яблук, ягід,  або подібними інгредієнтами. Одним з найпопулярніших сортів є галети, вкриті тертим сиром Емменталь, скибочкою шинки та яйцем, приготовленим на галеті. У Франції це відоме як galette complète (комплексна галета). [5] Інший різновид - гаряча ковбаса, загорнута в галету (називається galette saucisse, традиційно для Ренна, Бретань) і їдять як хот-дог .

Креольська галета

Гвіанська галета (більш відома як креольська галета) - традиційна випічка гвіанської кухні . Це креольський варіант фр. galette des rois, який їдять як десерт під час Водохреща . [6]

Його можна прикрасити кремом, кокосом, гуавою тощо. Його вживають протягом усього періоду карнавалу (від Водохреща до Попельної середи ) і бажано супроводжувати шампанським.

Див.також

Примітки

  1. Lebovitz, David. Free-form Rustic Tarts: Whether Sweet or Savory, a Galette is Less Fussy than a Traditional Tart and Offers more Crisp Crust. Архів оригіналу за 12 серпня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  2. See several such recipes in Deborah Madison, Vegetarian Cooking for Everyone.
  3. Apple Galette Recipe & Video. JoyofBaking.com. Процитовано 20 липня 2006.
  4. Yes, You Can Galette That. Bon Appétit. September 2019. с. 86–91.
  5. Anne Willan (2007). The Country Cooking of France. San Francisco, Calif.: Chronicle Books. с. 236. ISBN 978-0-8118-4646-2.
  6. Le carnaval des familles. Архів оригіналу за 25 листопада 2011. Процитовано 1 липня 2021.

 

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.