Галка червонодзьоба

Галка червонодзьоба (Pyrrhocorax pyrrhocorax) — птах з родини Воронові, один з двох видів Pyrrhocorax. Близький родич альпійської галки. Дев'ять підвидів галки червонодзьобої гніздяться в горах і на скелястих узбережжях західних берегів Ірландії та Британії, в гірських районах Центральної і Південної Європи, Північно-Західної Африки, Ефіопії і всієї Малої, Близької і Середньої Азії, а також на Канарських островах. 

?
Галка червонодзьоба

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Альпійська галка (Pyrrhocorax)
Вид: Галка червонодзьоба
Pyrrhocorax pyrrhocorax

Ареал розповсюдження галки червонодзьобої
Посилання
Вікісховище: Pyrrhocorax pyrrhocorax
EOL: 45515240
ITIS: 562653
МСОП: 22705916
NCBI: 56790
Fossilworks: 365955

Птах має блискуче чорне оперення, довгий червоний закручений дзьоб, червоні лапи, і гучний дзвінкий крик. У польоті птах стрімко ширяє, роблячи акробатичні рухи з широко розставленими маховими перами. Галки червонодзьобі утворюють пари на все життя і схильні гніздуватися на одному й тому самому місці з року в рік. Зазвичай місце для гнізда це печера чи ущелина в скелі, де розташоване зроблене з галузок гніздо і три яйця в ньому.

Живляться галки червонодзьобі переважно в зграях, на лугах з невисокою травою. Їдять дрібних безхребетних.

Зовнішній вигляд

Червонодзьоба галка в польоті. Корнуол, Англія
Галка червонодзьоба

Дорослий птах основного підвиду червонодзьобої галки, P. p. pyrrhocorax, має довжину 39-40 см і розмах крил 73-90 см[1], вага в середньому 310 грам[2]. Оперення блискучо-чорне, із зеленим металічним відблиском на тілі. Самець і самка однакові, а молоді птахи мають помаранчевий дзьоб, рожеві лапи і менш блискуче пір'я[3].  

Поширення

Галка червонодзьоба гніздиться в гірських частинах Центральної Азії, Індії та Китаю, а також в Ірландії, на заході Великої Британії, на Острові Мен, південних частинах Європи, в Середземноморському басейні та Альпах[3].

Їхні головні території проживання це — високі гори; птахів знаходять на висоті між 2000 і 2500 метрів в Північній Африці; переважно між 2400 і 3000 метрів у Гімалаях. У Гімалаях влітку галки червонодзьобі можут зустрічатися на висоті до 6000 метрів, були навіть зафіксовані на висоті 7950 м, на горі Еверест.[3] В Ірландії, Великій Британії вони також гніздяться на скелях і кручах на березі моря, живляться серед невисокої трави на пасовищах. Раніше галки червонодзьобі були більше поширені на узбережннях, однак вони страждають через втрати спеціалізованих територій.[4] Галка червонодзьоба схильна гніздуватися на нижчих висотах ніж галка альпійська (Pyrrhocorax graculus).[1] Раціон альпійських галок більше пристосований до великих висот.[5]

Примітки

  1. Snow, David (1998). The Birds of the Western Palearctic (Англійська). Oxford: Oxford University Press. с. 1466–68. ISBN 0-19-854099-X.
  2. BTOWeb BirdFacts. British Trust for Ornithology (Англійська).
  3. Madge, Steve (1994). Crows and jays: a guide to the crows, jays and magpies of the world (Англійська). A&C Black. с. 133–5. ISBN 0-7136-3999-7.
  4. "Chough". Royal Society for the Protection of Birds (Англійська).
  5. Rolando, А. A comparative analysis of the diets of the chough Pyrrhocorax pyrrhocorax and the alpine chough Pyrrhocorax graculus coexisting in the Alps (Англійська). Ibis.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.