Галка альпійська

Га́лка альпі́йська[1] (Pyrrhocorax graculus) — вид птахів з родини Воронові (Corvidae), близька родичка галки червонодзьобої. Мешкає у високогірних районах на висоті від 1500 до 3900 м над рівнем моря.

?
Галка альпійська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Альпійська галка (Pyrrhocorax)
Вид: Галка альпійська
Pyrrhocorax graculus
Linnaeus, 1758

Ареал альпійської галки
Посилання
Вікісховище: Pyrrhocorax graculus
Віківиди: Pyrrhocorax graculus
EOL: 45515241
ITIS: 562652
МСОП: 22705921
NCBI: 56789
Fossilworks: 94502

Зовнішній вигляд

Альпійська галка досягає розмірів від 36 до 39 см і має розмах крил від 65 до 74 см. Її оперення чорне, дзьоб — жовтий, а лапи — червоні. Зіниці чорного кольору. Між представниками обох статей статевого диморфізму не спостерігається.

Поведінка

Альпійська галка дуже добре літає, використовуючи потоки повітря для паріння. Вона легко слідує за родичами і показує дивовижні літальні маневри. Цей птах вельми соціальний і велику частину часу спостерігається у великих зграях, що складаються з більш ніж сотні осіб. У пошуках залишків їжі альпійська галка часто втрачає страх перед людиною і з'являється у лижних хатинах і підйомниках.

Поширення

Альпійська галка зустрічається тільки на великій висоті. Як не перелітний птах вона мешкає цілий рік в одному місці. До її ареалу відносяться Альпи, Піренеї, Атлаські гори, італійський регіон Абруццо, Балканський півострів, Кіпр, південь Туреччини, Кавказ, а також Гімалаї. В Україні рідкісний залітний птах.

Живлення

Їжа альпійської галки в літній період головним чином складається з комах і безхребетних, а в зимовий час з ягодами, насінням, яйцями і падлом.

Розмноження

Альпійська галка гніздиться на крутих і важкодоступних скелях. Гніздо споруджується в ущелинах і інших поглибленнях. За один раз альпійська галка відкладає від 3 до 5 яєць, які вона насиджує від 18 до 21 дня. Після вилуплення дитинчата проводять у гнізді трохи більше місяця, перш ніж стають самостійними. На волі тривалість життя цих птахів доходить до 20 років.

Див. також

Галерея

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  2. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.