Гельфанд Михайло Сергійович

Гельфанд Михайло Сергійович (нар. 25 жовтня 1963 року) — російський вчений в галузі біоінформатики, доктор біологічних наук, кандидат фізико-математичних наук (біофізика)[1], професор факультету біоінженерії та біоінформатики Московського державного університету, член Європейської Академії, заступник директора Інституту проблем передавання інформації Російської академії наук. Член Громадської ради при Міністерстві освіти та науки Російської Федерації[2]. Заступник головного редактора газети Троїцький варіант — наука.

Гельфанд Михайло Сергійович
Гельфанд Михаил Сергеевич
Народився 25 жовтня 1963(1963-10-25) (58 років)
Країна  СРСР Росія
Діяльність біоінформатик
Alma mater Московський державний університет
Галузь генетика, біоінформатика
Заклад Московський державний університет
Інститут проблем передавання інформації РАН
Звання професор
Ступінь доктор біологічних наук і кандидат фізико-математичних наук
Членство Координаційна рада російської опозиціїd
Батько Sergey Gelfandd

 Гельфанд Михайло Сергійович у Вікісховищі

Наукові інтереси

До кола наукових інтересів та зацікавлень входять: порівняльна геноміка, метагеноміка, метаболічна реконструкція та функціональна анотація генів та протеїнів, пошук регуляторних сигналів, еволюція метаболічних шляхів і регуляторних систем, альтернативний сплайсинг, статистичні особливості послідовностей ДНК.

Громадська діяльність

Дотримується активної громадської позиції, веде боротьбу з псевдонаукою та бюрократією в академічній науці[3]. Член Координаційної ради російської опозиції від жовтня 2012 року[4]. В лютому 2013 року у відео для проекту «Проти гомофобії» звернувся до суспільства із закликом боронити засади правової держави[5]. У вересні 2014 року підписав заяву з вимогою «припинити агресивну авантюру: вивести з території України російські війська та припинити пропагандистську, матеріальну та військову підтримку сепаратистам на Південному Сході України»[6].

Родина

Онук радянського математика Ізраїля Моїсейовича Гельфанда.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.