Голуб миру

Голуб миру — вираз, що набув популярності після закінчення Другої світової війни у зв'язку з діяльністю Всесвітнього конгресу прихильників миру .

Голуб миру

Перший Всесвітній конгрес прихильників миру проходив у 1949 році в Парижі та Празі . Емблема цього конгресу була намальована Пабло Пікассо, на ній зображений білий голуб, що несе в дзьобі оливкову гілку . Але й сам вираз, і зображення голуба миру з'явилися набагато раніше. Вираз походить від Біблійного оповідання про голуба, що приніс Ною в ковчег гілку маслини (Буття, 8: 10-11) [1] .

Існує традиція випускати білих голубів як символ мирних намірів.

Історія символу

Ще в давнину голуб вважався символом родючості, а згодом і миру.

Давні люди думали, що голуба немає жовчного міхура, а жовч з часів Гіппократа вважалася причиною злого, сварливого характеру.

Голуби вважалися священними птахами та вісниками богів у країнах Сходу .

У християнстві голуб вважається символом Святого Духа . У Біблії голуб, випущений Ноєм, приніс йому оливковий лист як символ того, що з'явився суходіл після великого потопу. Це вважається знаком прощення людей. У середньовіччі голуб був неодмінним атрибутом Благовіщення, Хрещення, Зіслання Святого Духа та Трійці .

Голуб з'являвся на плечі пророка Мухаммеда, уособлюючи Божественне натхнення, що сходить на нього.

Вважалося, що диявол і відьми можуть приймати будь-які обличчя, крім голуба, осла та вівці.

У Стародавньому Римі символом миру вважалися голубки Венери, які звили собі гніздо в перекинутому шоломі Марса .

Через відданість своєму потомству голуб символізував материнські почуття. Іноді голуб був знаком мудрості.

У євреїв голуба називали "Йона" (у грецькому написанні "Йонас"). Пророк, посланий Господом до Ніневії, носив ім'я Йона .

У неоплатонізмі голуб уособлював силу, з допомогою якої утвердилися нижчі світи. У масонстві – символ невинності та чистоти, у Китаї – символ старості та довголіття.

Голуб зображувався на скіпетрах деяких правителів, символізуючи владу, яку він послав Богом.

Цілуючі голубки символізують закоханих . У США та Великій Британії політиків, що лобіюють військові дії, називають яструбами ( hawks ), а мирних політичних діячів — голубами ( doves ).

Конгрес

З 20 по 25 квітня 1949 року проходив І Всесвітній конгрес прихильників світу в Парижі та Празі . Емблему конгресу намалював іспанський художник із французьким громадянством Пабло Пікассо (про малюнок див. Голубка Пікассо ). У 1950 році Пікассо був обраний до Всесвітньої ради миру і нагороджений Міжнародною премією миру, в СРСР йому двічі вручали Ленінську премію .

Див. також

Примітки

  1. Словарь современных цитат / составитель К. В. Душенко — М.: изд-во «Эксмо», 2006.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.