Гонконзький політехнічний університет

Гонконзький політехнічний університет громадський дослідницький університет у Гонконзі, в районі Хунхам на півострові Коулун, один із фінансованих державою вищих навчальних закладів із правом присуджувати вчені ступені. Входить до п'ятірки провідних університетів Гонконгу[11].

Гонконзький політехнічний університет
кит. 香港理工大學
англ. Hong Kong Polytechnic University
Кампус Гонконзького політехнічного університету в Хунхамі, вигляд від дороги Хун-Чун.
22°18′16″ пн. ш. 114°10′49″ сх. д.
Тип громадський
Країна  Гонконг
Розташування КоулунГонконг
Гасло

開物成務 勵學利民[1]

(Навчитися та застосовувати знання на благо людства)[2]
Засновано 1937 як Урядова торговельна школа
1947 як Гонконзький технічний коледж
1972 як Гонконзька політехніка
1994 набув статусу університету [3]
Акредитація 1994 рівня
Ректор Тен Цзінь-ґуан
Директор = Голова адміністрації Гонконгу
(нинішня: Керрі Лам)
Студентів 27 088[4]
Викладачів 1 352[4]
Кольори          [5]
Членство у
  • Association of Southeast Asian Institutions of Higher Learningd, ORCID[6], University Grants Committeed, Hong Kong Academic Library Linkd, Shanghai-Hong Kong University Allianced і Association of Sino-Russian Technical Universitiesd
  • Факультети 8
    Кампус міський
    9,46 га[7]
    Випускники Category:Alumni of the Hong Kong Polytechnic University
    Адреса The Hong Kong Polytechnic University, Hung Hom, Kowloon, Hong Kong[8], 香港九龍紅磡香港理工大學[9] і 香港九龙红磡香港理工大学[10]
    Сайт polyu.edu.hk
     Гонконзький політехнічний університет у Вікісховищі
    Гонконзький політехнічний університет
      Китайською мовою
    Картка:Китайською мовою
    Кампус у Хунхамі, вигляд з заходу
    Бібліотека Пао Юе-Кун

    Заснований 1937 року в окрузі Ваньчай як перший фінансований владою технічний навчальний заклад Гонконгу. Після Другої світової війни перейменований на Гонконзький технічний коледж, який 1957 р. відкрився в новому кампусі, розташованому в районі Хунхам (округ Коулун-Сіті). 1972 р. дістав назву «Гонконзька політехніка» (англ. The Hong Kong Polytechnic). 1994 р. пройшов повну акредитацію на статус університету, після чого змінив назву на теперішню.[12].

    Складається з 8 факультетів та інститутів (відділень), які пропонують навчальні програми в галузі прикладних наук, підприємництва, будівництва, охорони довкілля, інженерії, суспільних наук, охорони здоров'я, гуманітарних наук, дизайну, управління індустрією готельного господарства та туризму.

    Університет щорічно пропонує 220 програм різного рівня від бакалаврату до післядипломної освіти чи аспірантури для понад 32 000 студентів. Це найбільший за кількістю студентів виш, що фінансується Комітетом з розподілу субсидій університетам Гонконгу. Станом на 2019 р., університет посідає 19-те місце в Азії за світовим рейтингом університетів журналу «Times Higher Education»,[13] 8-ме — серед молодих університетів і 91-ше — за міжнародним рейтингом QS.[14]

    2013 р. університет приймав учасників чергової Вікіманії. У листопаді 2019 р. під час масштабних протестів проти законопроєкту про екстрадицію кампус політехнічного університету став одним із головних осередків опозиційно налаштованих студентів і антипекінських активістів[15][16][17][18][19].

    Краєвид із головним кампусом у Хунхамі

    Структура

    • Факультет прикладної науки і текстилю (відділення прикладної біології і хімічних технологій, прикладної математики, прикладної фізики[20], інститут текстилю та одягу)
    • Факультет бізнесу (інститут бухгалтерського обліку і фінансів, відділення логістики і морських наук, відділення менеджменту і маркетингу)
    • Факультет будівництва і довкілля (відділення будівництва та нерухомості, відділення інженерних комунікацій, відділення цивільного будівництва і охорони довкілля, відділення землевпорядкування і геоінформатики)
    • Інженерний факультет (відділення біомедичної інженерії, комп'ютерної техніки, електротехнічне, електронної та інформаційної техніки, промислової та системної інженерії, машинобудування, міжгалузевий відділ літакобудування та інженерно-авіаційного забезпечення)
    • Факультет охорони здоров'я та суспільних наук (відділення прикладних суспільних наук, медичних технологій та інформатики, реабілітаційних наук, медсестринський та оптометричний інститути)
    • Гуманітарний факультет (відділення китаєзнавства і двомовних досліджень, відділення китайської культури, відділення англійської мови, центр китайської мови, гонконзький інститут ім. Конфуція, центр англійської мови, загальноосвітній центр[21])
    • Інститут дизайну
    • Інститут управління готельним господарством і туризмом
    • Коледж професійної та безперервної освіти (Гонконзький муніципальний коледж, інститут професійної освіти і підвищення кваліфікації керівних кадрів)

    Університет має спортивні команди з легкої атлетики, футболу, бадмінтону, сквошу, тенісу, настільного тенісу, баскетболу, гандболу, волейболу, фехтування, карате, тхеквондо, веслування і плавання.

    Наукові дослідження

    З метою сприяння та заохочення спеціалізованих досліджень в університеті створено різні дослідницькі центри.[22] Кожен факультет чи відділення мають власні центри, а інститути досліджень державної політики та сталого міського розвитку працюють при Комітеті з особливих досягнень. З допомогою «Boeing» університет заснував дослідницький центр авіаційних служб.[23] Тут також розміщується Гонконзький науково-дослідний інститут текстилю та одягу.[24]

    Відомі випускники

    Примітки

    1. 校訓、願景及使命 (Chinese). HK Polytechnic U. Процитовано 17 липня 2014.
    2. Motto, Vision and Mission (Chinese). HK Polytechnic U. Процитовано 17 липня 2014.
    3. Four stages of development. HK Polytechnic U. Процитовано 29 листопада 2019.
    4. Facts and Figures. HK Polytechnic U. Процитовано 14 серпня 2018.
    5. The Hong Kong Polytechnic University – Identity Guidelines. Yale.edu. Процитовано 4 грудня 2011.
    6. https://orcid.org/members/001G000001XqA58IAF-hong-kong-polytechnic-university
    7. About the Campus – The Hong Kong Polytechnc University. Процитовано 2 квітня 2013.
    8. https://www.polyu.edu.hk/contact-us/form.php
    9. https://www.polyu.edu.hk/contact-us/form.php?lang=tc
    10. https://www.polyu.edu.hk/contact-us/form.php?lang=sc
    11. Academic Ranking of World Universities 2014 (англ.). ShanghaiRanking Consultancy. Архів оригіналу за 19 січня 2015. Процитовано 19 січня 2015.
    12. History (англ.). The Hong Kong Polytechnic University. Процитовано 17 січня 2015.
    13. Asia University Rankings. Times Higher Education (THE) (англ.). 26 квітня 2019. Процитовано 18 серпня 2019.
    14. QS Top 50 Under 50 2020. Top Universities (англ.). 25 червня 2019. Процитовано 18 серпня 2019.
    15. Протести у Гонконзі: сутички у Політехнічному університеті (українською). Deutsche Welle.
    16. Бега, Вікторія (28 листопада 2019). Трамп підписав два закони в підтримку протестуючих в Гонконзі: Китай і влада Гонконгу обурені. https://hromadske.ua. hromadske.ua. Процитовано 15 грудня 2019.
    17. Сутички у Політехнічному університеті Гонконгу тривають: ЄС закликає до деескалації. Deutsche Welle.
    18. Ситуация в Гонконге накаляется: город в огне (російською). Факты и комментарии. 18 листопада 2019. Процитовано 15 грудня 2019.
    19. Протестувальники залишили Політехнічний університет Гонконгу. Deutsche Welle. 27 листопада 2019. Процитовано 15 грудня 2019.
    20. Department of Applied Physics (англ.). The Hong Kong Polytechnic University.
    21. English Language Centre (англ.). English Language Centre. Процитовано 17 січня 2015.
    22. http://www.polyu.edu.hk/web/sc/research/research_institutes_research_centres/index.html HKPU Research Website
    23. About. The Aviation Services Research Centre. Процитовано 9 грудня 2014.
    24. About HKRITA. Hong Kong Research Institute of Textiles and Apparel. Архів оригіналу за 9 грудня 2014. Процитовано 9 грудня 2014. Проігноровано невідомий параметр |df= (довідка)

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.