Гусії

Гусії (кісії, косова, гузії, ікігусії — назва мови) — народ банту у Східній Африці.

Гусії
жінка гусії пере за допомогою «мила-каміння»
Кількість понад 1,5 млн чол.
Ареал  Кенія:
провінція Ньянза.
Мова ікігусії
Релігія католики,
прибічники афро-християн-ського протестантизму,
традиційні вірування

Розселення, чисельність, мова і релігія

Люди гусії проживають на південному заході Кенії від затоки Кавірондо у районі Гусії (гірське плато) в провінції Ньянза.

Чисельність гусії — 1 582 000 (1994) або 6,3 % населення країни.

Мова гусії ікігусії належить до банту мов. Мовців ікігусії бл. 2 млн чоловік, включно з тими, для яких вона є другою (1995). Слабкий відсоток писемності (15—25 %).

За віросповіданням серед гусії християни (Біблію перекладено у 1988 році) католики та прибічники афро-християнської церкви Марія Легія, також багато тих, хто дотримуються традиційної релігії.

Дані про історію, економіку та суспільство

Історично предки гусії переселилися з території сучасної Уганди не пізніше 1-ї половини XVI століття.

Традиційні заняття — інтенсивне ручне землеробство (просо, сорго, кукурудза, ямс, таро, товарні культури бавовник і кава), розведення великої і дрібної рогатої худоби. Розвинуті ремесла — різьблення на дереві й ковка заліза.

Основа традиційної соціальної організації патріархальна община. Зберігаються вікові класи, племінні вожді, старійшини селищ, общинне землеволодіння тощо.

Джерела, література посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.