Гідропарк (Київ)

Гідропа́рк — парк у Києві, розташований на Венеційському та Долобецькому островах між Дніпром та Русанівською протокою.

Гідропарк
Київ
Гідропарк

Пляж у Гідропарку Липень, 2008
Загальна інформація
50°26′25″ пн. ш. 30°34′48″ сх. д.
Країна  Україна
Район Дніпровський
Адмінодиниця Київ
Транспорт
Метрополітен  «Гідропарк»
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)
Карта
Гідропарк
Гідропарк (Київ)
 Гідропарк у Вікісховищі

Інформація про гідропарк

Гідропарк знаходиться на місці колишньої Передмостової слобідки, зруйнованої у 1943 під час окупації Києва. Парк було створено у 1965—1968 роках як водно-розважальний комплекс із численними пляжами, водними атракціонами, човновими станціями. Площа парку становить 365 гектарів. Архітектори проекту Всеволод Суворов та Ігор Шпара.

Влітку у гідропарку одночасно можуть перебувати до 75 тис. осіб[1].

Острови з'єднані між собою Венеційським мостом, з лівим берегом Дніпра Русанівским мостом, з правим берегом Дніпра мостом метро. У парку розташована станція метро «Гідропарк» Святошино-Броварської лінії Київського метрополітену. Також на території парку розташований Парк «Київ в мініатюрі».

У сьогоденні у Гідропарку знаходиться багато розважальних установ (дискотек, ресторанів тощо). Серед доступних розваг: велика кількість пляжів (включаючи дитячий пляж, пляж для інвалідів, нудистський пляж), прокат човнів, катамаранів, настільний та звичайний теніс, пейнтбол, футбол, волейбол, водні атракціони, ресторани, казино, дискотеки.

У Гідропарку розташований культовий спортмайданчик «Качалка», заснований у 1970-ті роки польським гімнастом Касміром Ягельським та професором математики Юрієм Куком. Більшість тренажерів спортмайданчика виготовлені з металобрухту, відвідання безкоштовне[2].

З 6 квітня 2020 у відповідності до постанови Уряду № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Гідропарк було закрито для відпочинку громадян. Поліцаї заблокували прохід по мосту над Венеціанською протокою, і затримали чоловіка, який намагався потрапити на острів вплав[3][4].

Зображення

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.