Давид Ігнатов

Давид Ігнатов[1] (18851954) — американсько-єврейський прозаїк і драматург, редактор США XX століття. Один із засновників школи «молодих» в американсько-єврейській літературі. Писав на ідиш.

Давид Ігнатов
Народився 1885(1885)
місто Брусилів, Радомисльський повіт, Київська губернія, Російська імперія (нині в Брусилівському районі, Житомирська область, Україна)
Помер 1954(1954)
Нью-Йорк, США
Поховання Mount Carmel Cemeteryd
Громадянство  США
Національність єврей
Діяльність письменник, дитячий письменник
Мова творів Їдиш
Нагороди

Shelley Memorial Awardd (1966)


Біографія

Народився в хасидській сім'ї. Навчався в хедері, потім екстерном склав іспити в гімназії. У 1903 році відправився в Київ, де приєднався до соціал-демократичного руху, піддавався арешту, став професійним революціонером.

У 1906 році емігрував до Америки. У 1907 році дебютував оповіданням «Пробудження», надрукованим у збірнику «Югенд» («Молодість»), в тому ж році став одним із засновників і одним з найбільш енергійних керівників літературної групи Ді юнзі ("групи молодих "), яка до закінчення Першої світової війни займала чільне місце в американсько-єврейській літературі.

Був редактором і видавцем альманахів «Література» (1910, спільно з І. Я. Шварцем) і «Шріфтн» (з 1912) — першого в періодиці на ідиш літературного видання, репродукували також твори єврейських художників. У 1916 році редагував альманах «Велт-айн, ВЕЛТ-ойс» .

Творчість

Д. Ігнатов вніс в прозу на ідиш особливу музикальність мови, властиві лише йому інтонації і ритми. Прагнучи в своїй творчості стояти над повсякденністю, Ігнатов проте віддав данину як ідеалізує єврейські традиції романтизму, так і критичного реалізму.

Першу з цих тенденцій найповніше виражають його «Вундермайсес фун алтн Праг» («Чарівні історії старої Праги», 1920) і «Дос фарборгене Ліхт» («Таємний світ», 1918); другу — роман «Ін кеслгруб» («У вируючої ямі», 1918; про виродження і духовному відродженні в середовищі єврейських іммігрантів) і трилогія «Ойф вайте вегн» («На далеких дорогах», 1932; про народження єврейського робітничого руху в Америці) . Ігнатов писав також розповіді і казки для дітей, п'єси на біблійні сюжети («Фар а Найер Велта», «За новий світ», 1939, про Іфтах; «Гід'он», 1953). Посмертно видано збірник спогадів та есе Ігнатова «Опгерісене блетер» («Відірвані листки», 1957).

Автор низки романів: «У вирі», «Між двох сонць», «Фібі» та ін. З цих творів найбільшою художньою цілісністю відрізняється роман «Фібі», який малює життя єврейського фермера в Америці, роман, просочений неабиякою дозою містицизму й символізму.

Примітки

Література

  • Літературна енциклопедія. — У 11 т .; М .: видавництво Комуністичної академії, Радянська енциклопедія, Художня література. За редакцією В. М. Фріче, А. В. Луначарського. 1929—1939.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.