Джампа Тінлей Вангчен

Джампа Тінлей Вангчен (народ. 5 червня 1962) — тибетський буддійський наставник, геше, один із представників Далай-лами в Росії.

Джампа Тінлей Вангчен
Народився 5 червня 1962(1962-06-05) (59 років)
Майсур, Індія
Країна  Росія
Знання мов російська
Конфесія буддизм
Нагороди Орден Республіки Тива
Сайт geshe.ru

Біографія

Ранні роки та освіта

Джампа Тінлей народився в індійському Майсуру в сім'ї тибетських біженців. Після школи вступив до Центрального тибетського інституту у Варанасі (Північна Індія), після закінчення якого отримав ступінь Шастрі (бакалавра) філософії, санскриту, тибетської та англійської мов. З 1984 року близько п'яти років працював перекладачем у тибетських вчителів у буддійському інституті «Дорчже Чанг» у Новій Зеландії. У віці 25 років прийняв посвячення в духовний сан і став гелонгом. У 1993 році після трирічного самітництва в горах Дхарамсалі за бажанням Далай-лами XIV відправився до Росії, щоб обійняти посаду його духовного представника. У лютому 1994 року в індійському монастирі Сера здав іспит на звання геше («доктор буддійської філософії»). Безпосередніми вчителями Джампа Тінлея є такі знамениті наставники сучасності, як Далай-лама XIV, геше Нгаванг Дарго, панорам Рінпоче, геше Намгьял Вангчен та інші.

Заснування буддійських центрів

Фото Джампи Тінглея Вангчена

За роки своєї діяльності в Росії як духовного представника Далай-лами, а потім — радника у справах культури та релігії Тибету, геше Тінлей багато в чому сприяв відродженню та розвитку буддизму в традиційних регіонах його розповсюдження (Калмикія, Бурят-Монголія, Тува). З роками у нього стало з'являтися все більше учнів і в ряді міст Сибіру та європейської частини Росії, в результаті чого в них також утворилися буддійські центри. У 2005 році геше Тінлей зняв чернечі обіти за наполяганням його Святості. Одружений. Є дочка. Попри це, геше Тінлей продовжує організовувати центри і давати вчення в Росії.

Геше Тінлей є духовним керівником ряду буддійських центрів традиції Гелуг, у тому числі Московського буддійського центру Лами Цонкапи, центру «Зелена Тара» в Улан-Уде, центру «Ченрезі» в Елісті, центру «Манджушрі» в Кизилі, центру «Ваджрапані» в Єкатиренбурзі, центру «Атиша» в Іркутську, центру «Майтрейя» в Новосибірську, центру «тушіта» в Уфі, центру «Пунцог Чопел Лінг» в Ростові-на-Дону, центру «Чакрасамвара» в Красноярську, центру «Чітаматра» в Новокузнецьку і центру «Біла Тара» в Кисельовську.

Проповіді та книги

Джампа Тінлей — автор опублікованих російською мовою книг «Жива філософія і медитація тибетського буддизму» (1994), «Буддійські повчання» (1995), «До ясному світлі» (1995), «шаматха» (1995), "Смерть. Життя після смерті. Пхова "(1995), " Тантра — шлях до пробудження "(1996), " Сутра і тантра — коштовності тибетського буддизму "(1996), " Мудрість і співчуття "(1997), " Коментарі на коротку практику Ямантаки "(1998), «Розум і порожнеча» (1999), «Бодхичитта і шість пар» (2000) та ін, що видаються видавництвом «Цонкапи», створеному на базі Московського буддійського центру лами Цонкапи.

Бібліографія (рос. мовою)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.