Джеремі Корбін

Джеремі Бернард Корбін (англ. Jeremy Bernard Corbyn; нар. 26 травня 1949(19490526), Чіппинхем, Вілтшир, Англія) британський політик, член Лейбористської партії та її лідер (2015—2020), член парламенту Великої Британії з 1983 року та лідер офіційної опозиції (до січня 2020). За своїми політичними поглядами лівий демократичний соціаліст. У внутрішній політиці висунув ідею ренаціоналізації залізниці; у зовнішній — противник НАТО.

Джеремі Корбін
англ. Jeremy Corbyn
Ім'я при народженні англ. Jeremy Bernard Corbyn
Народився 26 травня 1949(1949-05-26)[1][2][…] (72 роки)
Chippenhamd, Вілтшир, Вілтшир, Велика Британія[3][4]
Підданство Велика Британія
Місце проживання Finsbury Parkd
Діяльність профспілковий діяч, політик
Alma mater Haberdashers' Adamsd
Знання мов англійська і іспанська[5]
Заклад Amnesty International, National Union of Public Employeesd, National Union of Tailors and Garment Workersd і Morning Star
Посада член Палати громад Великої Британії, лідер Лейбористської партії, лідер опозиції, член Таємної ради Великої Британії
Партія Лейбористська партія
Батько David Benjamin Corbynd[6]
Мати Naomi Loveday Joslingd
Брати, сестри Пірс Корбінd
Нагороди

Gandhi International Peace Awardd

Сайт jeremycorbyn.org.uk

Походження, особисте життя

Корбін навчався у гімназії Адамс у Ньюпорті, Шропшир. Він є молодшим братом Пірса Корбина, відомого в Англії критика теорії глобального потепління. У даний час живе у районі парку Фінсбері (Finsbury Park), має трьох синів. Раніше Корбін жив на Лозанна-роуд у лондонському районі (боро) Герінгей, де брав активну участь у забезпеченні майбутнього невеликого місцевого парку, створеного на місці розбомбленого під час Другої світової війни.

Політична кар'єра

Корбін вважається одним з найбільш лівих членів Лейбористської партії і є членом Socialist Campaign Group (групи лівих лейбористів у парламенті). Він веде щотижневу колонку у Морнінг стар. Давній прихильник Кампанії за ядерне роззброєння (CND), де є одним з трьох заступників голови. До обрання до парламенту він обирався до міськради лондонського округу Харінгрей (1974-83).

Stop the War

Він виступав як категоричний противник війни в Іраку і виступав на багатьох антивоєнних мітингах у Великій Британії та за кордоном. Був обраний членом керівного комітету Stop the War. 31 жовтня 2006 Корбін став одним з 12 парламентаріїв-лейбористів, які підтримали ініціативу Партії Уельсу і Шотландської національної партії провести розслідування причин іракської війни.

Кампанії

Корбін є давнім прихильником об'єднання Ірландії, і ще у 1984 році запрошував лідера Шинн Фейн Джеррі Адамса до Лондону. Корбін є видним членом Amnesty International. Він агітував за залучення до суду колишнього чилійського диктатора Піночета.

Згідно зі статтею BBC, Джеремі Корбін разом з Джоном Макдоннеллом підписали петицію, що закликає Велику Британію легалізувати організацію Тигри звільнення Таміл-Ілама, котру Європейський Союз оголосив терористичною.

У 2013 році Корбін був присутній на конференції у Лондоні, організованої міністерством закордонних справ Аргентини, закликаючи до діалогу між Великою Британією і Аргентиною з питання суверенітету Фолклендських (Мальвінських) острів.

У 2013 році Корбін виступає на підтримку прав далітів (недоторканних), у газеті Indian Express він заявив що кастові забобони «експортуються до Великої Британії через Індійські діаспори. Те ж саме ставлення переваги, забруднення і відособленості, здається, присутнє у громадах з Південної Азії, що у даний час проживають у Великій Британії».

Корбіна як члена парламенту підтримує профспілка UNISON. Він є антифашистом і виступає проти Британської національної партії.

Політика в парламенті

З 2005 року він голосував проти рішень своєї партійної фракції 238 разів (25 %), що робить його одним з найбільш «бунтівних» парламентаріїв-лейбористів, нарівні тільки з Кейт Хой.

Нагороди

У 2001 році Корбін отримав титул «Борода року» (Beard of the Year), після того, як заявив, що його борода це «форма незгоди» проти Нового лейборизму.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.