Джурин (річка)

Опис

Довжина 51 км. Площа водозбірного басейну 301 км². Похил річки 4,0 м/км. Долина коритоподібна, у пониззі — каньйоноподібна, завширшки 0,15—0,3 до 1,5 км, глибина у пониззі 100—120 м. Заплава двобічна, завширшки 80—100 м, подекуди її нема. Річище завширшки від 0,3 до 7 м, завглибшки до 1,2 м. Живлення мішане. Пересічна витрата води — 50,7 м³/с, максимальна — 174 м³/с. Замерзає у грудні, скресає наприкінці лютого — на початку березня. На річці та її притоках є невеликі ставки.

Розташування

Джурин бере початок на Подільській височині у місті злиття Лужника з іншими потоками біля села Джуринська Слобідка. Тече з півночі на південь територією Чортківського і Заліщицького районів Тернопільської області.

Використання

Використовується для водопостачання, рибництва та рекреації. Вздовж берегів розташовані зони відпочинку, наприклад біля села Нирків. Тут на Джурині є Червоногородський штучний водоспад заввишки 16 м і завширшки близько 20 м. Свого часу тут діяла невелика гідроелектростанція, залишки якої збереглися поруч із водоспадом.

Долина річки Джурин біля села Базар

Гідрологічні пам'ятки природи

Гідрологічні пам'ятки природи місцевого значення:

Ці два джерела розташовані в селі Джурин Чортківського району, в межах долини р. Джурин[1].

Притоки

Праві: Лужник.

Ліві: Поросячка.

Населені пункти

Над річкою розташовані такі села (від витоків до гирла): Джуринська Слобідка, Джурин, Полівці, Палашівка, Базар, Буряківка, Кошилівці, Поділля, Садки, Нирків, Устечко.

Річка Джурин у селі Устечко

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.