Димитар Влахов

Димитар Влахов (8 листопада 1878, Кукуш — 7 квітня 1953, Белград) — македонський революціонер, суспільний і державний діяч. Був діячем Македонської революційної організації, Народної федеративної партії, Внутрішньої македонської революційної організації (автономістичної), Внутрішньої македонської революційної організації (об'єднаної), Болгарської комуністичної партії, Комінтерну і Комуністичної партії Югославії.

Димитар Влахов
Димитар Влахов
Народився 8 листопада 1878(1878-11-08)
Кілкіс
Помер 7 квітня 1953(1953-04-07) (74 роки)
Белград
Країна  Болгарія
 Османська імперія
 Югославія
Національність болгари
Діяльність хімік
Alma mater Sofiĭski universitet. Istoricheski fakultetd, Софійський університет Святого Климента Охридського і Солунська болгарська чоловіча гімназія
Знання мов болгарська
Членство Socialist Workers' Federationd, Внутрішня македонська революційна організація і IMRO Unitedd
Партія People's Federative Party (Bulgarian Section)d, Bulgarian Workers' Social Democratic Partyd, Ottoman Socialist Partyd, Болгарська комуністична партія, Македонська комуністична партія і Комуністична партія Югославії
Брати, сестри Q19204256?, Q12298246? і Nikola Vlahovd
Діти Gustav Vlahovd
Автограф

На дипломатичній службі

В ході Балканських воєн та Першої світової війни Влахов працював в Міністерстві закордонних справ: з підтримки Симеона Радєва він був призначений главою консульського відділу. Був болгарським консулом в Одесі, з його фінансовою допомогою з 1914 по 1915 роки в Одесі видавався журнал російською мовою «Балканський голос»[1], який закликав до об'єднання Македонії і Болгарії. Журнал користувався популярністю у болгарського товариства «Братство»[2]. Після початку Першої світової війни Влахов був мобілізований до армії і призначений керівником окупованих Штіпа і Приштини, а також торговим представником і генеральним консулом Болгарії в Києві. Закінчення Першої світової війни та створення ВМРО в 1920 році дозволило Влахова увійти в ЦК як представнику лівого крила. Він же став секретарем Торгової палати у Варні.

Див. також

Посилання

  1. Библиография периодических изданий в России. Балканский голос (рос.)
  2. Іван Ільчєв. „България и Антантата през Първата световна война“, Наука и Изкуство, София, 1990 г. (болг.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.