Дмитрівка (Кременчуцький район)

Дми́трівка село в Україні, у Горішньоплавнівській міській громаді Кременчуцького району Полтавської області. Населення становить 1698 осіб. Колишній центр Дмитрівської сільської ради.

село Дмитрівка
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Полтавська область
Район/міськрада Горішньоплавнівська міська рада
Рада Дмитрівська сільська рада
Код КАТОТТГ UA53020030050028340
Облікова картка Дмитрівка 
Основні дані
Населення 1698
Поштовий індекс 39891
Телефонний код +380 5348
Географічні дані
Географічні координати 49°06′19″ пн. ш. 33°36′54″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
64 м
Водойми р. Псел
Найближча залізнична станція Південний парк
Місцева влада
Карта
Дмитрівка
Дмитрівка
Мапа

 Дмитрівка у Вікісховищі

Географія

Село Дмитрівка знаходиться на лівому березі річки Псел, вище за течією на відстані 0,5 км розташоване село Кияшки, нижче за течією на відстані 5 км розташоване місто Горішні Плавні, на протилежному березі — село Потоки (Кременчуцький район). Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці і заболочені озера. Поруч проходять автомобільна дорога М22 (E584) і залізниця, станції Південний парк і Платформа 4 км.

Історія

Виникнення села припадає на 15-16 століття. За переказами старожилів засновниками села Дмитрівка були двоюрідні брати Дмитрії. Один з них був заможною людиною, інший працював ковалем, на їх честь і пішла назва села.

В січні 1918 року в селі встановлено радянську владу, тому землі розділили між селянами. Дмитрівка стала центром сільської ради до складу якої входило 11 населених пунктів. На даний час залишилося 5 сіл а саме: Кияшки, Кузьменки, Базалуки, Солонці та Гора.

Сьогодення

В 1989 році була збудована середня школа в селі Дмитрівка, у якій на даний час знаходяться дитячий садочок «Сонечко» та сільський музей. Також на території вже сучасної Дмитрівки були відкриті Громадський центр, у приміщенні якого знаходяться бібліотека, сільський клуб та Громадська організація «Будинок захищеної старості».

В Дмитрівці похований Гирман Сергій Миколайович — солдат ЗСУ, учасник російсько-української війни 2014—2015 років.

Населення

За переписом населення України 2001 року в селі мешкало 1588 осіб.[1]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.