Дятел бородатий

Дя́тел бородатий[2] (Chloropicus namaquus) — вид дятлоподібних птахів родини дятлових (Picidae). Мешкає в Африці на південь від Сахари.

Самичка бородятого дятла (Масаї-Мара, Кенія)
?
Дятел бородатий

Самець бородятого дятла (Танзанія)

Стукіт бородатого дятла
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дятлоподібні (Piciformes)
Родина: Дятлові (Picidae)
Рід: Chloropicus
Вид: Дятел бородатий
Chloropicus namaquus
(Lichtenstein, 1793)
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Thripias namaquus
Dendropicos namaquus
Посилання
Вікісховище: Chloropicus namaquus
Віківиди: Chloropicus namaquus
ITIS: 1145271
NCBI: 1638934

Опис

Бородатий дятел є одним з найбільших африканських дятлів. Його довжина становить 25 см. Верхня частина тіла жовтувато-коричнева, пера на спині і крилах мають білий кінчик, що створює цяткований візерунок. Хвіст коричневий з білою смугаю, пера на хвості мають жовтуваті стрижні. Нижня частина тіла сіра, поцяткована вузькими білими смужками. Обличчя і горло білі, над очима білі "брови". Під дзьобом чорні "вуса", під очима широкі чорні смуги, лоб, тім'я і потилиця чорні. У самців на тімені яскрава червона пляма. Дзьоб великий, темно-сірий, лапи сірі, очі червоні. У молодих птахів верхня частина тіла має зеленуватий відтінок, смуги на ній нечіткі. У молодих самців і самичок тім'я дещо червонувате[3].

Підвиди

Виділяють три підвиди:[4]

Поширення і екологія

Бородаті дятли живуть в сухих саванах, сухих і вологих тропічних лісах і чагарникових заростях. Зустрічаються на висоті до 3000 м над рівнем моря.

Поведінка

Бородаті дятли живуть парами. Живляться комахами, їх личинками, павуками та іншими безхребетними, їноді ловлять геконів і дрібних ящірок. Дупло бородатих дятлів видобується в мертвому дереві, на висоті до 20 м над землею. В кладці 3 яйця. Інкубаційний період триває 13 днів. Пара батьків піклується про пташентят, які покидають дупло на 4 тижень після вилуплення.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Chloropicus namaquus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Hans Winkler; David A. Christie (2010). Woodpeckers. Bloomsbury Publishing. ISBN 978-1-4081-3504-4.
  4. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (2021). Woodpeckers. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 18 жовтня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.