Едвард Адельберт Дойзі

Едва́рд Адельбе́рт До́йзі (англ. Edward Adelbert Doisy; 13 листопада, 1893 року, Г'юм, Іллінойс, США 23 жовтня, 1986) року американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з фізіології або медицини у 1943 році за відкриття хімічної структури вітаміну K. Премію присуджено Нобелівським комітетом у цій номінації йому разом з Генріком Дамом.

Едвард Адельберт Дойзі
англ. Edward Adelbert Doisy
Народився 13 листопада 1893(1893-11-13)
Г'юм, Іллінойс, США
Помер 23 жовтня 1986(1986-10-23) (92 роки)
Сент-Луїс, Міссурі, США
Поховання Oak Hill Cemeteryd[1]
Країна  США
Діяльність біохімік, лікар, викладач університету, хімік
Alma mater Іллінойський університет в Урбана-Шампейн,
Гарвардський університет
Галузь біохімія
Заклад Вашингтонський університет у Сент-Луїсі
Університет Сент-Луїса
Науковий керівник Отто Фолін
Членство Папська академія наук[2], Американська академія мистецтв і наук і Національна академія наук США
Відомий завдяки: вітамін K
Нагороди Медаль Вілларда Гіббса (1941)
Нобелівська премія з фізіології або медицини (1943)

 Едвард Адельберт Дойзі у Вікісховищі

Біографія

Дойзі отримав свій бакалаврський диплом у 1914 році, а магістерський — у 1916 р. у Іллінойському університеті Урбана-Шампейна. Свій докторський ступінь він захистив у Гарвардському університеті у 1920 році.
У 1919 році він прийняв запрошення на роботу на кафедрі біохімії Вашингтонського університету у Сент-Луїсі, де Дойзі згодом став постійним професором.
У 1923 він перейшов до Університету Сент-Луїса як професор та завідувач новоствореної кафедри біохімії. Дойзі працював на цій посаді до свого виходу на пенсію у 1965 році.
Університет Сент-Луїса, вшановуючи свого знаменитого працівника, перейменував кафедру на «кафедру біохімії імені Е. А. Дойзі». Згодом, кафедру знову перейменували.
Зараз її офіційна назва «кафедра біохімії та молекулярної біології імені Е. А. Дойзі»

Він також змагався з Адольфом Бутенандтом за відкриття естрону у 1930 році. Вони відкрили субстанцію незалежно один від одного, але тільки Бутенадта було нагороджено Нобелівською премією з хімії у 1939 році.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.