Жорж Брак

Жорж Брак (фр. Georges Braque; 13 травня 1882, Аржантей, передмістя Парижа, Франція 31 серпня 1963, Париж, Франція) французький художник, графік, сценограф, скульптор і декоратор; разом із Пабло Пікассо започаткував кубізм у світовому мистецтві.

Жорж Брак
Georges Braque
Жорж Брак, 1922
Народження 13 травня 1882(1882-05-13)
Аржантей[1][2]
Смерть 31 серпня 1963(1963-08-31) (81 рік)
  Париж, Іль-де-Франс[1][2]
Поховання
Cimetière marin de Varengeville-sur-Merd : 
Національність француз
Країна  Франція
Жанр художник, графік, сценограф, скульптор і декоратор
Навчання Академія Ембера (Париж)
Діяльність скульптор, художник, гравер, літограф, дизайнер, дизайнер прикрас, сценограф, графік, художник-гравер, колажист, архітектурний кресляр
Напрямок фовізм, кубізм
Член Американська академія мистецтв і наук, Національна академія художніх мистецтв Аргентиниd і Société Normande de Peinture Moderned
Твори Houses at l'Estaqued, La Guitared і Mandolad
У шлюбі з Marcelle Lapréd
Нагороди

 Жорж Брак у Вікісховищі

Біографія і творчість

Жорж Брак походить з ремісничої родини.

Образотворчому мистецтву навчався у художній школі Гавра, потім — в Академії Ембера в Парижі.

Брак починав як художник-декоратор. У творчих пошуках близький до фовізму, зазнавши впливу Матісса та Дерена. Виставляв свої роботи в паризькому Салоні незалежних у 1906 році.

У 1907 році після ознайомлення з живописом Сезанна і зустрічі з Пікассо круто змінив свою художню манеру, прагнучи лаконізму живописних засобів і геометризації зображуваних об'єктів.

У 190912 роках співпрацюючи з Пабло Пікассо, теоретично і на практиці обґрунтував новий напрямок мистецтва кубізм, ставши одним із його співзасновників.

У І Світову війну Брака було мобілізовано — на фронті в 1915 році зазнав тяжкого поранення, змігши повернутись до занять живописом лише в 1917 році.

У подальшій своїй творчості Жорж Брак шукає більшої просвітленості й гармонічності зображення, деякою мірою його декоративізму. Створив декілька серій малюнків («Купальниці» та ін.), активно працював у натюрморті.

У 1934 році вийшла друком перша монографія про художника — книга Карла Ейнштейна.

Брак тяжко пережив ІІ Світову війну, у 1945 році тривалий час хворів.

В 194956 рр. Брак створив цикл з восьми великих полотен «Майстерні», що став вершиною його творчості. У 1950-х рр. виконував ряд декораторських замовлень: займався церковними вітражами, оформив розпис стелі в Етруській залі Лувра тощо. Провідною темою пізньої творчості Брака є «птах, що розправив крила у польоті».

Жорж Брак створив чимало рисунків, гравюр і скульптур, але головне місце в його творчості завжди посідав живопис.

Помер Брак у Парижі 31 серпня 1963 року.

Примітки

Джерела, посилання і література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.