Задерацький Всеволод Всеволодович

Всеволод Всеволодович Задерацький (нар. 9 червня 1935(19350609)) — російський музикознавець, син українського композитора Всеволода Петровича Задерацького.

Задерацький Всеволод Всеволодович
Народився 9 червня 1935(1935-06-09) (86 років)
Ярославль, Іванівська Промислова область, РСФРР, СРСР
Країна  СРСР
 Росія
Діяльність музикознавець
Alma mater Московська державна консерваторія імені П. І. Чайковського і Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка
Науковий ступінь доктор мистецтвознавства
Знання мов російська
Заклад Московська державна консерваторія імені П. І. Чайковського, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, Новосибірська консерваторія і Національна музична академія України імені П. І. Чайковського
Батько Задерацький Всеволод Петрович

Народився в Ярославлі. Закінчив історико-теоретичний та фортепіанний факультети Львівської консерваторії, аспірантуру Московської консерваторії (керівник — проф. В. В. Протопопов). Захистив кандидатську («Поліфонія в інструментальних творах Д. Шостаковича») і докторську («Поліфонічне мислення І. Стравінського») дисертації.

Викладав теоретичні дисципліни в Львівській консерваторії, в 1961—1967 — в Новосибірської консерваторії, в 1967—1980 — в Київській консерваторії (у 1968—1977 був проректором з наукової роботи). З 1980 викладає в Московській консерваторії, до 1990 — на кафедрі теорії музики (у 1981—1988 — декан теоретико-композиторського факультету), потім на композиторському факультеті. Професор.

У 1980-і роки був головним експертом з радянської сторони з організації масштабних фестивалів спільно з ФРН, працював в апараті Спілки композиторів СРСР на посаді голови комісії музикознавства і критики. З 1990 — віце-голова і секретар Спілки композиторів Росії.

Автор ідеї художньо-просвітницької програми «Нове передвижництво», за здійснення якої був удостоєний Державної премії Росії (2003).

Серед виданих книг — «Поліфонія в інструментальних творах Д. Шостаковича», «Поліфонічне мислення Стравінського», підручник у двох томах «Музична форма». У липні 2009 у видавництві «Композитор» вийшла книга В. В. Задерацького про батька — «Per aspera».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.