Заплава річки Берда

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Заплава річки Берда» — один з об'єктів природно-заповідного фонду України на території Запорізької області, у відношенні до якого встановлений особливий режим охорони, відтворення й використання природних ресурсів.

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Заплава річки Берда»
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
Гирло річки Берда
Гирло річки Берда
46°48′19″ пн. ш. 36°52′50″ сх. д.
Розташування: Бердянський район, Запорізька область,  Україна
Найближче місто: Бердянськ
Площа: 1416,9 га
Водні об'єкти: річка Берда
Заснований: 10 грудня 1994
Керівна
організація:
Міністерство екології та природних ресурсів України
Країна  Україна

Розташування

Заказник загальною площею 1416,9 гектарів розташований на території Бердянського району Запорізької області, в межах земель:

Загальний опис

Територія ландшафтного заказника являє собою дельту з заплавою річки Берда, що є унікальним природним комплексом, добре збереженим в умовах антропогенно-зміненого Північного Приазов'я. Тут зростає ряд видів рослин, занесених до Червоної книги України, а також збереглися типові для Степової зони рослинні угруповання з домінуванням ковили. Багатий тваринний світ. Місце гніздування птахів та нерестовища риби.

Історія

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Заплава річки Берда» заснований Указом Президента України від 10 грудня 1994 року з метою збереження водно-болотного угіддя міжнародного значення, з унікальною водно-болотною і степовою рослинністю, охорони унікальних місць зростання видів рослин, що занесені до Червоної книги України.

2010 року частина території Заказника площею 796,9 гектарів, в тому числі в межах земель Бердянської міської ради — 564,6 гектарів та Нововасилівської сільської ради м. Бердянськ — 232,3 гектара увійшла без вилучення до складу Приазовського національного природного парку, створеного Указом Президента України від 10.02.2010 № 154/2010.

Завдання

Завданнями Заказника є:

  • збереження у природному стані унікального водно-болотного угіддя з усім її водно-болотним рослинним та тваринним біорізноманіттям;
  • організація систематичних спостережень за станом природних комплексів та об'єктів на території Заказника;
  • проведення комплексних досліджень з метою розробки наукових основ збереження його території та її ефективного використання;
  • сприяння екологічній освітньо-виховній роботі серед населення;
  • створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності з додержанням вимог режиму території Заказника тощо.

Флора

На території Заказника ростуть рідкісні рослини, що занесені до Червоної книги України, такі як: Ковили Лессінга, Ковили волосистої, Тюльпана Шренка та інші.

Фауна

На території Заказника зустрічаються: махаон, поліксена, червоновола казарка, білоока чернь, кулик-сорока та інші види тварин занесені до Червоної книги України.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.