Канадське агентство міжнародного розвитку
Канадське агентство міжнародного розвитку (Canadian International Development Agency, CIDA) було федеральною канадською організацією, яка керувала програмами іноземної допомоги в країнах, що розвиваються. У 2013 році агентство було об'єднане з Міністерством закордонних справ федеральним урядом під керівництвом прем'єр-міністра Стівена Гарпера.
Історія
CIDA була сформована в 1968 році урядом Канади під керівництвом Лестера Б. Пірсона. CIDA звітувала перед парламентом Канади через міністра міжнародного співробітництва. Її мандат полягав у «підтримці сталого розвитку в країнах, що розвиваються, з метою зменшення бідності та сприяння забезпеченню більш безпечного, справедливого та процвітаючого світу». Штаб-квартира CIDA розташовувалась на 200 Promenade du Portage у місті Ґатіно, Квебек.
Фінансування CIDA було предметом напружених дискусій, і консервативний уряд вніс суттєві зміни у процес фінансування, включаючи скорочення кількості НУО, які описуються як підтримка «лівацько-орієнтованих питань», таких як «Альтернативи, з осідком у Монреалі».[1]
Розпуск
У березні 2013 року консервативний уряд оголосив, що CIDA увіллється до Міністерства закордонних справ Канади, з пониженням статусу структур CIDA, причому МЗС було перейменоване на Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку,[2] згодом перейменоване на Глобальні справи Канади (Global Affairs Canada). Критики заявили, що злиття відбере увагу від боротьби з бідністю, проте уряд консерваторів, а згодом і ліберальний уряд, який також підтримував програми CIDA під тим самим департаментом, сказав, що об'єднання призведе до більш узгодженого міжнародного порядку денного[3][4]. У внутрішньому звіті відомства йдеться про те, що колишнім працівникам CIDA доведеться звикати до злиття.
Мандат
- Соціальний розвиток
- Економічний добробут
- Сприяння та просування програм мікрофінансування та освіти для програм сталого розвитку.
- Екологічний сталий розвиток
- Зосереджуючись на таких питаннях, як зміна клімату, деградація земель та водопостачання, CIDA прагнула допомогти країнам, що розвиваються, підтримувати здорові екосистеми. CIDA була партнером Ініціативи Канади на захисті Іракських болотних угідь[5]. Наприклад, CIDA була основним донором Міжнародної програми LUBILOSA : яка розробила біологічний пестицид для боротьби з сараною на підтримку дрібних фермерів у Сахелі .
- Врядування
- CIDA прагнула до прав людини, демократії та належного врядування. Агентство також підтримувало ґендерну рівність.
В Україні
На початку свого приходу в Україну КАМР підтримувало 3 великі програми проєктів:
- Партнерство в охороні здоров'я
- Партнерство в освіті
- Партнерство в громадянському суспільстві.
У кожній з програм було десятки проектів, які дали потужний матеріал для реформування відповідних галузей в Україні[6]. Серед успішних проєктів можна назвати:
- Впровадження вищої медсестринської освіти в Україні;
- Реформування соціальних служб в Україні;
- Запровадження інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами в Україні[7].
Див. також
- Цілі розвитку тисячоліття
- Інвестиційний центр для місцевих підприємств - центр, що фінансується урядом Канади через Канадське агентство міжнародного розвитку (CIDA) та управляється IDLC з Бангладеш Лтд. (IDLC) для розвитку малих та середніх підприємств Бангладеш.
Примітки
- Ivison, John (5 грудня 2009). Funding for leftist group to be cut. National Post.
- Canadian Broadcasting Corporation (March 21, 2013). Federal budget folds CIDA into Foreign Affairs. CBC News.
- Blanchfield, Mike (10 вересня 2016). Ex-CIDA staffers need 10 years to adapt to department merger: report. Canadian Press. Процитовано 12 вересня 2016.
- Ottawa's elimination of CIDA brand signals end of a foreign-aid era. Процитовано 12 вересня 2016.
- University of Victoria "Reseeding a way of life in Iraq’s marshlands." The Ring (January, 2008).
- Микола Сварник. Внесок канадських партнерів у становлення послуг для людей з особливими потребами в Україні.//Друга міжнародна науково-практична конференція "Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації (у рамках конгресу української діаспори)", 18-20 жовтня 2008 року, м. Львів, Україна [Текст] : зб. доповідей / Національний ун-т "Львівська політехніка", Міжнародний ін-т освіти, культури та зв'язків з діаспорою ; редкол. М. Галік [та ін.]. - Л. : [б.в.], 2008. - 464 c. - ISBN 978-966-553-819-6
- О. Ферт, О. Софій, Е. Добин. Життєздатність неурядових організацій: Тренінговий модуль / За заг. ред. О. Красюкової-Еннз, М. Сварника. — Українсько-канадський проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» — К., 2010. — 44 с.
Посилання
- Офіційний сайт
- Канадське агентство міжнародного розвитку на сайті Internet Movie Database
- Between Policy and Practice: Navigating CIDA's Democracy Agenda - Saskatchewan Institute of Public Policy, by Geoffrey Cameron Архівовано 29 лютого 2012 у Wayback Machine.
- Local Enterprise Investment Centre (LEIC) a centre funded by Canadian Government through Canadian International Development Agency (CIDA) Архівовано 10 червня 2004 у Wayback Machine.