Каталітична активність

Каталіти́чна акти́вність (англ. catalytic activity) або активність каталізатора — характеристика здатності каталізатора прискорювати хімічну реакцію. З підвищенням каталітичної активності швидкість хімічної реакції зростає.

Визначення

Каталітична активність визначається як різниця між швидкостями однієї і тієї ж реакції в даних умовах за присутності каталізатора та без нього або як відношення цих швидкостей. Каталітична активність залежить від природи та кількості активних центрів, які беруть участь в каталітичному процесі. В ідеальному випадку, коли всі активні центри каталізатора беруть участь у каталізі, каталітична активність — максимальна кількість молекул, що прореагували на одному активному центрі за одиницю часу.

Одиницею вимірювання каталітичної активності в системі SI є катал. Один катал дорівнює активності такого каталізатора, який прискорює швидкість хімічної реакції на один моль за секунду: 1 кат = 1 моль · c−1.

Фотокаталітична активність (системи)

Число молекул (продукту), утворених в даному фотокаталітичному процесі (або число молекул витраченого реактанту), що припадає на один фотон світла, поглинутий фотокаталітичною системою. При цьому чітко вказуються всі умови проведення процесу.

Застосування

Значення каталітичної активності використовують для технологічних розрахунків, для порівняльної оцінки каталізаторів під час їх вибирання, як характеристику якості каталізаторів тощо.

Див. також

Хімічна реакція

Каталіз

Каталізатор

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.