Каудекерк-ан-ден-Рейн

Каудекерк-ан-ден-Рейн (нід. Koudekerk aan den Rijn) — село в муніципалітеті Алфен-ан-ден-Рейн, провінція Південна Голландія, Нідерланди. Розташоване за 4 км на захід від адміністративного центру муніципалітету — міста Алфен-ан-ден-Рейн, на північному березі річки Ауде-Рейн.

Каудекерк-ан-ден-Рейн
нід. Koudekerk aan den Rijn

Панорама Каудекерка з боку Хазерсвауде-Рейндека
Flag of Koudekerk aan den Rijnd Q19520748?

Координати 52°08′04″ пн. ш. 4°36′06″ сх. д.

Країна  Нідерланди
Провінція Південна Голландія
Муніципалітет Алфен-ан-ден-Рейн
Площа 10,3 км²
Водойма Ауде-Рейн
Офіційна мова нідерландська
Населення 4257 осіб (2007)
Часовий пояс UTC+1, влітку UTC+2
Телефонний код 071[1]
Поштовий індекс 2396[1]
GeoNames 2752377
OSM r2182260 ·R
Каудекерк-ан-ден-Рейн
Каудекерк-ан-ден-Рейн (Нідерланди)
Каудекерк-ан-ден-Рейн
Каудекерк-ан-ден-Рейн (Південна Голландія)

Історія

Поселення Каудекерк виникло не пізніше XIII століття, а за деякими даними — до X століття. Археологічні розкопки довели, що в цій місцевості люди мешкали як за давньоримської доби, так і за часів франків.

Щодо походження топоніму серед істориків немає одностайної думки. За однією версією, назва села походить від германського племені хауків, яке мешкало у цій місцевості. За іншою, яка дослівно перекладає слово «Koudekerk» як «Холодна церква», тут колись було зведено церкву, яка розмішувалася у дуже холодному місці. Обидві версії не мають наукового підтвердження і, ймовірно, базуються на міфах. Найновіші дослідження виявили, що нідерландське слово «koud» (укр. «холодний») у давнину мало ще одне значення — «покинутий», тому одним з варіантів перекладу назви «Koudekerk» може бути «Місце із покинутою церквою», де мається на увазі поселення, розорене ворогом, наприклад, вікінгами, які у IX–XIII століттях часто здійснювали набіги на ці території.

З X століття в цій місцевості видобували торф.

У Середньовіччі Каудекерком володіла родина ван Пулгест, представники якої близько 1250 року збудували біля села замок Грот-Пулгест. Втім, від будівлі замку, зруйнованого близько 1700 року, залишилася лише одна із в'їзних веж.

У XIV столітті в Каудекерку, завдяки близькості до ріки та наявності сировини, почали виникати невеликі мануфактурні виробництва цегли та черепиці. До XIV–XV століть об'єми видобутку торфу впали, і виробництво глиняної продукції стало основною галуззю промисловості в селі. Виробництва цегли та черепиці проіснували тут до XX століття.

У середині XVII століття село стає досить важливим центром торгівлі, тут проходять торгові шляхи між Лейденом, Утрехтом, Амстердамом, Роттердамом та іншими містами регіону. Перевезення через Ауде-Рейн здійснювалося поромом, проте у 1838 році через річку перекинули розвідний міст Каудекерксебрюг.

1 січня 1938 року назву села було уточнено на Каудекерк-ан-ден-Рейн, щоб відрізнити це село від села Каудекерке у провінції Зеландія.

До 1991 року Каудекерк-ан-ден-Рейн був окремим муніципалітетом, того ж року він увійшов до складу громади Рейнвауде. З 1 січня 2014 року муніципалітет Рейнвауде, а з ним — і Каудекерк-ан-ден-Рейн, об'єднали з муніципалітетом Алфен-ан-ден-Рейн.

Транспорт

У Каудекер-ан-ден-Рейні немає залізничних станцій. Найближчий автошлях — N11, який пролягає на іншому березі Ауде-Рейна, за селом Хазерсвауде-Рейндейк.

Через село, по набережній Ауде-Рейна, проходить міжміський автобусний маршрут № 169, який сполучає Каудекер-ан-ден-Рейн із Лейденом і Алфен-ан-ден-Рейном[2].

Пам'ятки

На території села Каудекер-ан-ден-Рейн розташована 31 національна пам'ятка, зокрема:

  • церква XV століття,
  • вітряк Hondsdijkse Molen (1644 або 1693 рр.),
  • вітряк Lagenwaardse Molen (1634 р.),
  • залишки замку Гроте-Пулгест.

Видатні мешканці

  • В Каудекерку провів дитинство видатний нідерландський ді-джей Армін ван Бюрен.

Галерея

Примітки

  1. Postcode van de plaats Koudekerk aan den Rijn. www.postcode-adresboek.nl. Процитовано 27 вересня 2015.
  2. Lijn 169 Alphen aan den Rijn Station - Leiden Centraal. wiki.ovinnederland.nl. Процитовано 28 вересня 2015. (нід.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.