Кацуба Олександр Володимирович

Кацуба Олександр Володимирович (нар. 8 вересня 1986(19860908), Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Українська РСР) — український політик, заступник Голови НАК «Нафтогаз» (2012—2014), депутат Харківської міської ради (з 2010), член Партії регіонів.[1]

Кацуба Олександр Володимирович
Народився 8 вересня 1986(1986-09-08) (35 років)
Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Громадянство  СРСР Україна
Національність українець
Діяльність бізнесмен
Alma mater Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого
Харківський університет повітряних сил імені Івана Кожедуба
Заклад ХНУ імені В. Н. Каразіна
Військове звання молодший лейтенант
Партія Партія регіонів
Батько Кацуба Володимир Михайлович (1957 р.н.)
Мати Кацуба (Гордієнко) Наталія Іванівна (1957 р.н.)
Брати, сестри Кацуба Сергій Володимирович
Сайт katsuba.com

Освіта

Продовжує навчання в Харкові та Москві. У Харкові вивчає теорію економіки (аспірантура Харківського університету), а також адміністративне, інформаційне та фінансове право (здобувач, Навчально-науковий інститу права та масових комунікацій).

Кар'єра

Почав працювати 2003 року, коли став приватним підприємцем.

2006—2009 — ТОВ НВФ «Техпроект», заступник директора з економічної діяльності. Спільно з Сергієм Доброскоком зареєстрував кілька приватних концернів: «Темп-2005», «Меридіан Плюс», «Агро-промінь» та ін. Підприємства призначалися для оформлення землі.

25 серпня 2009 року вступив до Партії регіонів.

2009—2010 — "АОЗТ «ХЗЕМВ-№  — голова наглядової ради.

З травня по вересень 2010 року — ГПУ «Полтавагазвидобування» — заступник директора з економічної і обліково-розрахункової діяльності апарату управління.

З вересня 2010 року працював в ДАТ «Чорноморнафтогаз», заступник директора з економічних питань.

У жовтні 2010 обраний депутатом Харківської міської ради VI скликання і заступником секретаря постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та екології.[2]

2011 — пройшов курси професійної перепідготовки у Москві, спеціальність «Нафтогазове виробництво» (Навчально-дослідний центр освіти працівників паливно-енергетичного комплексу при Російському державному університеті нафти і газу ім. Губкіна).

З листопада 2012 року — вперше у практиці держменеджменту успадковує місце брата Сергія в НАК «Нафтогаз України», ставши заступником голови правління.

Під час роботи Олександра у Чорнормнафтогазі та займання братом Сергієм посади у Нафтогазі, останнє підприємство зробило історичну у сучасній Україні держзакупівлю. Брати Кацуби сприяли закупівлі чотирьох платформ для буріння, з метою газовидобутку на материковій обмілині Чорного моря.

23 липня 2014 звільнений з посади згідно з рішенням Кабміну[3].

З липня 2014 заступник голови правління та член правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», так само член Наглядової ради в ДАТ «Чорноморнафтогаз» і член Наглядової ради ПАТ «Укртрансгаз»

Кримінальне переслідування

2 жовтня 2015 року Печерський районний суд Києва за поданням ГСУ МВС України погодився на затримання і утримання під вартою Сергія та Олександра Кацуб. 1 жовтня 2015 Генеральною прокуратурою України братів Кацуб було оголошено в міжнародний розшук, розшук припинено після закриття кримінального провадження 5 січня 2016 року[4].

Братів звинувачували у змові з метою розкрадання держкоштів у особливо великих розмірах. Олександр зловживав службовим становищем на посаді заступника голови правління «Нафтогаз України» (2012—2014). Зокрема, підписав акти виконаних робіт на 285 млн грн за нібито проведені дослідження нафтогазових родовищ у шельфі Чорного моря[5].

Кошти перерахували ТОВ «Універсальне комерційне товариство», яке за підсумками перевірки виявилося фіктивною компанією, оформленою на підставну особу. Жодних робіт ТОВ не проводило, не маючи для цього ні спеціальної техніки, ні фахівців. Отримані у держпідприємства кошти виводилися в конвертаційні центри і переводилися в готівку. Правоохоронці впевнені, що організатором злочинної схеми був Сергій Кацуба, який займав пост заступника глави НАК «Нафтогаз України» до 2012 року. А її реалізацією займався Олександр Кацуба, який зайняв його місце[6].

ГСУ МВС також висував братам звинувачення в спробі розкрадання у НАК «Нафтогаз України» 3,4 млрд м3 газу. НАК уклала договір з ТОВ «Газукраїна-трейдинг» на постачання природного газу, який повинен відпускатися тільки за передоплатою. Однак влітку 2013 року Кацуба підписав з фірмою додаткову угоду на поставку 3,4 млрд кубометрів газу ціною майже в 12 млрд гривень без попередньої оплати.

Кримінальну справу, в рамках якої прийнято рішення затримати Сергія та Олександра Кацубу, було відкрито навесні 2014 року.

18 червня 2016 рішенням Голосіївського районного суду Києва знову заарештований за підозрою в створенні злочинної організації і зловживанні службовим становищем.

В березні 2017 року Олександр Кацуба пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 млн грн до бюджету й дав важливі свідчення. Шевченківський суд Києва випустив його з СІЗО, знявши арешт з його майна.

Родина

Народився в сім'ї військовослужбовців.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.