Келліенн Конвей

Келліе́нн Елі́забет Ко́нвей (англ. Kellyanne Elizabeth Conway, у дівоцтві Фіцпатрік; нар. 20 січня 1967(19670120)) американська політична консультантка і спеціалістка із соцопитувань. Менеджерка президентської кампанії Дональда Трампа (2016–2017)[3], радниця президента США (2017–2020). Конвей є президенткою і головною виконавчою директоркою „The Polling Company / WomanTrend”, і була регулярною політичною коментаторкою CNN, Fox News, Fox Business та ін. Її запрошували як гостю на телепрограми „Good Morning America”, „Real Time with Bill Maher”, „Meet the Press”.

Келліенн Конвей
англ. Kellyanne Elizabeth Conway
Ім'я при народженні англ. Kellyanne Elizabeth Fitzpatrick
Народилася 20 січня 1967(1967-01-20)[1][2] (55 років)
Камден, Нью-Джерсі, США
Країна  США
Діяльність адвокатка, Політтехнолог, політична діячка, політолог, pollster, political adviser
Галузь право
Alma mater Університет Оксфорда, Школа права Університету Джорджа Вашингтонаd (1992), Вашингтонський університет Тринітіd (1989) і St. Joseph High Schoold
Знання мов американська англійська
Заклад Університет Джорджа Вашингтона
Членство Фі Бета Каппа
Посада Радник президента СШАd
Партія Республіканська партія США
У шлюбі з George T. Conway IIId
Діти (4) Claudia Conwayd
Нагороди

Doublespeak Awardd (2017)

Ранні роки

Вона виросла у Гаммонтоні, штат Нью-Джерсі. Конвей отримала ступінь бакалавра політології у Триніті-коледжі у Вашингтоні (нині Вашингтонський університет Триніті) і диплом юриста в Юридичному центрі Університету Джорджа Вашингтона, після чого була клерком судді у Вашингтоні. Вона також чотири роки працювала ад'юнкт-професором в Юридичному центрі Університету Джорджа Вашингтона.

Кар'єра

Після юридичної практики, Конвей приєдналася до соціологічної фірми Wirthlin Group, яка працювала на Рональда Рейгана. Вона також працювала у Luntz Research Companies до заснування своєї власної фірми, The Polling Company, у 1995 р. Конвей працювала для конгресмена Джека Кемпа, колишнього віце-президента Дена Квейла, спікера Палати представників Ньюта Гінгріча, сенатора Фреда Томпсона і конгресмена (нині губернатора Індіани) Майка Пенса. Вона була старшим радником Ньюта Гінгріча під час його президентської кампанії у 2012 р. З серпня 2015 р. вона допомагала президентській кампанії Теда Круза.

1 липня 2016 року Трамп оголосив, що він найняв Конвей на посаду старшого радника його президентської кампанії[4]. Конвей мала радити Трампу як краще працювати із виборцями жіночої статі[4].

Альтернативні факти

Під час інтерв'ю Meet the Press, яке відбулося через два дні після інавгурації Трампа, Конвей використала фразу «альтернативні факти», щоб описати неправдиві твердження прес-секретаря Білого Дому Шона Спайсера щодо відвідуваності інавгурації Дональда Трампа як президента США[5][6][7][8]. Її фраза нагадала коментаторам про «новомову» антиутопії Джорджа Орвелла «1984»[9]. Це спричинило збільшення продажів твору на Amazon.com, за даними Penguin Press, видавця книги[10].

Консервативний щоденний журнал American Thinkerпояснив, що було досить шокуюче спостерігати за «хвилею насмішок над старшим радником президента Трампа», адже глум «був надзвичайно необґрунтованим». Журнал послався на загальне використання словосполучення «альтернативні факти» як юридичний термін, відомий більшості юристів, включаючи Конвей, яка закінчила школу права Університету Джорджа Вашингтона. Навівши приклади використання цього терміну у позаюридичних контекстах, автор статті зробив висновок, що коли Чак Тодд (англ. Chuck Todd) зауважив Конвей, що «альтернативні факти не є фактами; вони є неправдою», він не просто був неправим, а «розповсюджував невігластво, породжене ледачим і неглибоким мисленням»[11].

Бійня в Боулінг-Грин

2 лютого 2017 року Конвей з'явилася в програмі Hardball with Chris Matthews. Для того, щоб виправдати указ Трампа щодо обмеження в'їзду у США для певних категорій осіб, вона послалася на подію, яку начебто організували іракські терористи, назвавши її «бійня в Боулінг-Грин»[12]. Такої події не існувало[13][14]. Vox висловив припущення, що Конвей говорила про арешт двох іракських біженців у 2011 році у Боулінг-Грин, Кентукі[14]. Наступного дня Конвей сказала, що вона мала на увазі «терористів із Боулінг-Грин», які обоє визнали вину у здійсненні та підтримці нападів на американських солдатів в Іраку[15]. Однак не існувало жодних припущень щодо того, що вони планували здійснити напади в Сполучених Штатах[16].

5 лютого 2017 року Джей Росен, професор журналістики Нью-Йоркського університету зауважив, що, враховуючи неодноразові спотворення фактів, Конвей повинні перестати запрошувати на телевізійні новини. CNN вирішив не запрошувати Конвей у студію того дня, оскільки існують «серйозні питання щодо її надійності»[17][18].

Порушення етики та розслідування

9 лютого 2017 року, під час програми Fox & Friends, Конвей обговорювала рішення магазину Nordstrom припинити виставляти товари Іванки Трамп. Вона заявила: «Я б Вам порадила йти купляти товари Іванки», і продовжила, що: «Це прекрасна лінія. У мене теж дещо є. Я збираюся дати тут безплатну рекламу: Усі йдіть купляти це сьогодні. Ви можете придбати онлайн»[19][20].

Уже через декілька годин дві організації подали офіційні скарги на Конвей за порушення федерального закону, що забороняє використання федеральної посади «для підтримки будь-якого продукту, послуги або бізнесу»[21]. Public Citizen звернулася до Офісу із питань урядової етики США (OGE) з проханням про розслідування, кажучи, що коментар Конвей відображає «поточне недбале ставлення до законів та правил щодо конфліктів інтересів деяких членів сім'ї Трампа та адміністрації Трампа». Роберт Вайсман (англ. Robert Weissman), президент групи, заявив, що «Оскільки вона сказала, що це була реклама, це одночасно усуває будь-які питання чи сторонні люди несправедливо придираються до змісту сказаного, і також стає ясно, що це не було ненавмисним зауваженням»[22]. Організація «Громадяни за відповідальність та етику у Вашингтоні» подали аналогічну скаргу до OGE та до Офісу із юридичних питань Білого дому[23]; а виконавчий директор групи, Ной Букбайндер (англ. Noah Bookbinder), заявив: «Це нам видається настільки чітким порушенням, наскільки можливо»[24].

Лоренс Трайб сказав The New York Times, що «Навіть не можна придумати яскравішого прикладу порушення заборони використовувати свою урядову посаду як свого роду ходячий рекламний щит для продуктів чи послуг приватної особи», додавши «Вона намагається досить грубо збагатити Іванку, а отже й сім'ю президента»[24]. Кріс Лу, заступник секретаря Управління праці в адміністрації Обами, поскаржився Джейсону Чейфетсу, голові комітету Палати з нагляду та урядової реформи, що Конвей «порушила» федеральні закони етики[25], також кажучи на Twitter, що, при Обамі, «Якби ми зробили те, що @KellyannePolls зробила, нас би вже звільнили»[26]. Конгресмен Елайджа Каммінгс також написав Чейфетсу, що є порушення дисципліни[27]. Річард В. Пейнтер, головний адвокат з етики Джорджа Буша, відмовився підтвердити, чи вважає він, що заяви Конвей порушують закон, але сказав, що такі дії не терпіли б в адміністрації Буша. «Подій минулого тижня, показують, що не існує жодного наміру з боку президента, членів його сім'ї чи співробітників Білого дому, розрізняти його роль як президента та як бізнесмена»[24].

На регулярному післяобідньому прес-брифінгу Шон Спайсер заявив журналістам, що «Келліенн отримала настанови, і це все, що ми збираємося робити… Вона отримала настанови щодо цього питання, і це все»[27].

Коментарі Конвей привернули увагу обох партій Конгресу США. Чейфетс, республіканець, назвав їх «явним перевищенням повноважень» і «неприйнятними». Каммінгс, демократ і високопоставлений член комітету, назвав їх «приголомшливими»[28]. 9 лютого 2017 року вони обоє звернулися до Офісу із питань урядової етики США з проханням розслідувати поведінку Конвей та щоб Офіс рекоментував «дисциплінарні заходи»[29].

Особисте життя

Конвей вийшла заміж за Джорджа Т. Конвей (англ. George T. Conway III), американця філіппінського походження[30], у 2001[31]. У пари четверо дітей, сім'я мешкає у Алпайн, Нью-Джерсі[32][33][34].

Примітки

  1. ČSFD — 2001.
  2. GeneaStar
  3. Donald Trump, in Shake-Up, Hires Breitbart Executive for Top Campaign Post. The New York Times (The New York Times Company). 17 серпня 2016. Процитовано 17 серпня 2016.
  4. Bailey, Holly (1 липня 2016). Departures come as steady a campaign operation that has been shaken by internal drama. Yahoo Politics. Процитовано 1 липня 2016.
  5. Bradner, Eric. Conway: Trump White House offered 'alternative facts' on crowd size. CNN. Процитовано 22 січня 2017.
  6. Graham, David (22 січня 2017). 'Alternative Facts': The Needless Lies of the Trump Administration. The Atlantic. Процитовано 22 січня 2017.
  7. Swaine, Jon (22 січня 2017). Trump presidency begins with defense of false 'alternative facts'. The Guardian. Процитовано 22 січня 2017.
  8. Jaffe, Alexandra (22 січня 2017). Kellyanne Conway: WH Spokesman Gave ‘Alternative Facts’ on Inauguration Crowd. NBC News. Процитовано 22 січня 2017.
  9. de Freytas-Tamura, Kimiko (25 січня 2017). George Orwell’s ‘1984’ Is Suddenly a Best-Seller. New York Times. Процитовано 25 січня 2017.
  10. Rossman, Sean (25 січня 2017). George Orwell's '1984' leaps to top of Amazon bestseller list. USA Today. Процитовано 25 січня 2017.
  11. Allison, David (2 лютого 2017). 'Alternative facts': A common legal term. American Thinker. Процитовано 12 лютого 2017.
  12. У Трампа опублікували список "заткнутих" терактів. ua.korrespondent.net. 7 лютого 2017. Процитовано 14.02.2017.
  13. Resnick, Gideon (2 лютого 2017). Kellyanne Conway Refers to Fake Bowling Green Massacre. The Daily Beast. Процитовано 2 лютого 2017.
  14. Beauchamp, Zack (2 лютого 2017). Kellyanne Conway made up a fake terrorist attack to justify Trump’s “Muslim ban”. Vox. Процитовано 2 лютого 2017.
  15. Schmidt, Samantha (3 лютого 2017). Kellyanne Conway cites ‘Bowling Green massacre’ that never happened to defend travel ban. The Washington Post. Процитовано 3 лютого 2017.
  16. Former Iraqi Terrorists Living in Kentucky Sentenced for Terrorist Activities. U.S. Department of Justice. 29 січня 2013. Процитовано 3 лютого 2017.
  17. «The massacre that wasn't, and a turning point for 'fake news',» The New York Times, February 5, 2017, retrieved February 7, 2017.
  18. Engel, Pamela, "CNN fires back at Sean Spicer: We have not 'walked back' comments on Kellyanne Conway's credibility, Business Insider, February 7, 2017, retrieved February 7, 2017.
  19. Sharman, Jon, «Kellyanne Conway accused of violating federal ethics law with 'Go buy Ivanka Trump's stuff' comment», The Independent, February 9, 2017.
  20. Oh, Inae, Did Kellyanne Conway Just Break Federal Ethics Rules by Promoting Ivanka Trump's Clothing Line?, Mother Jones, February 9, 2017.
  21. 5 CFR 2635.702 — Use of public office for private gain
  22. NBC News, Did Kellyanne Conway's Ivanka Trump Fashion Line Plug Violate Ethics Rules?, February 9, 2017
  23. Letter of Noah Bookbinder, February 9, 2017
  24. Pérez-Peña, Richard, and Rachel Abrams, «Kellyanne Conway Promotes Ivanka Trump Brand, Raising Ethics Concerns», New York Times, February 9, 2017.
  25. Savransky, Rebecca, Top Obama official: Conway broke law by promoting Ivanka's clothing line, The Hill, February 9, 2017.
  26. ABC News, Legal Experts: Conway Violated Ethics Rules in TV Endorsement of Ivanka Trump Brand. February 9, 2017
  27. Kamisar, Ben, «Spicer: Conway 'has been counseled' after plugging Ivanka Trump's brand», The Hill, February 9, 2017.
  28. "Trump counselor Conway violates ethics laws, congressional leaders say, " MarketWatch, February 9, 2017, retrieved February 9, 2017.
  29. "Letter to OGE from Jason Chaffetz and Elijah Cummings, " Архівовано 9 лютого 2017 у Wayback Machine., oversight.house.gov, February 9, 2017. Retrieved February 10, 2017.
  30. Архівована копія. Архів оригіналу за 14 лютого 2017. Процитовано 14 лютого 2017.
  31. George T. Conway III. Wachtell, Lipton, Rosen & Katz. Процитовано 22 грудня 2016.
  32. The Polling Company (2016). Kellyanne Conway biography. pollingcompany.com. Архів оригіналу за квітень 30, 2016. Процитовано серпень 19, 2016.
  33. Who Is Kellyanne Conway? 13 Things to Know About Donald Trump's Presidential Counselor. 22 січня 2017. Процитовано 23 січня 2017.
  34. Johnson, Brent. «How N.J. native Conway got Trump over the finish line», NJ Advance Media for NJ.com, November 9, 2016. Accessed November 9, 2016. «Conway, who grew up in the Atco section of Waterford Township in Camden County, was hired in August, at a time when Trump was suffering from gaffes and drooping poll numbers… Conway, her husband, and her four children now live in the northern part of the state, in Alpine in Bergen County.»

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.