Київка (Ремонтенський район)

Київка (рос. Киевка) — село в Ремонтненському районі Ростовської області Російської Федерації, засноване українцями.

Село Київка
Країна Росія
Суб'єкт Російської Федерації
Муніципальний район Ремонтненський район
Код ЗКАТУ: 60247835001
Код ЗКТМО: 60647435101
Основні дані
Статус {{{тип_род}}} Село
Поштовий індекс 347492
Телефонний код +7 86379
Географічні координати: 46°34′ пн. ш. 43°20′ сх. д.
Мапа

Київка

Адміністративний центр Київського сільського поселення, що включає крім нього самого хутір Раздольний.

Географія

Село розташоване у південно-східній частині області[1], у північно-західній частині району, за 51 кілометр на захід від райцентру, села Ремонтного (по автодорогах), на правому березі річки Кираста.

Через Київку проходить заасфальтована автодорога із селища Орловський в село Ремонтне[2].

Вулиці

  • вул. Братів Дьяченків,
  • вул. Братів Степанюків,
  • вул. Гагаріна,
  • вул. Дорожня,
  • вул. Ленінська,
  • вул. Набережна,
  • вул. Жовтнева,
  • вул. Садова,
  • вул. Тюльпанова,
  • вул. Шолохова,
  • вул. Ентузіавтов,
  • пров. Центральний.

Історія

Село Київка було засноване в 1876 році переселенцями з Київської та Полтавської губерній. Переселенці назвали село Київка — на честь міста Києва. Хутір Київський вперше згадується 14 лютого 1923 року. Він позначений у складі Київсько — Меліоративної сільради Маничсько — Грузської волості Сальського округу. У державному архіві Ростовської області по Сальскому округу 1924 року значиться Київська сільська Рада загальною площею 34 722 десятин землі.

У 1925 році Київська сільська Рада входила до складу Пролетарського району Сальського округу Північно-Кавказького краю. До складу Київської сільської Ради входили населені пункти: хутір Київський — дворів 73, населення 473 осіб, х. Лиса гора — 36 дворів, населення 178 чол., х. Раздольний — 97 дворів, населення 456 чол., х. Розсипний — 89 дворів, населення 242 людини.

У сільській Раді була парторганізація в хуторі Київському, школа першого ступеня, по одному млині в хуторі Київському і хуторі Роздольному. На 17 грудня 1926 році до складу Київської сільської Ради входили населені пункти: хутір Київський з населенням 624 чол., хутір Раздольний — 748 чол., хутір Розсипний — 757 осіб, хутір Бабин — 95 осіб, хутір Гашун — 166 осіб, хутір Лиса Гора — 271 людина.

Постановою Донвиконкому від 14 лютого 1923 року до складу Сальського округу Донської області була затверджена Маничсько-Грузька волость з 5-ма сільрадами: Камишівською, Київсько-Меліоративною, Лиса Гірка, Маничсько-Грузька, Маньгаєско-Миколаївська. З початку 1930 року в Київці був створений колгосп «Червоне поле». Господарство спеціалізувалось на тваринництві, городництві, рільництві.

У роки Другої світової війни Ремонтненський район опинився на головному напрямку наступу німецьких військ на Волзі, він же став свідком і їх безладного відступу.

Село Київка було захоплене німецькими військами після п'ятигодинної битви 11 серпня 1942 року. Звільнено у січні 1943 року[3][4].

Київська сільська рада Ремонтненського району була розформована в червні 1959 року. Вся територія колишнього сільради увійшла до складу укрупненої Підгорненської сільради. В лютому 1991 року знову була утворена Київська сільська рада за рахунок розукрупнення Підгорненської сільради. Головою був призначений Корнієнко Ю. А. З 21 січня 1992 року була створена Київська сільська адміністрація, головою сільської адміністрації призначена Блохіна Валентина Григорівна. З 1 січня 2006 року утворено Київське сільське поселення, що складається з села Київка і хутора Роздольного.

Інфраструктура

В селі є: дитячий садок, школа, бібліотека, будинок культури, племзавод (зі своєю профспілкою)[5], пошта[6]. Також в селі є водопровід[7].

Джерело «Кисле»

За 7 км від Київки розташоване джерело води «Кислий» — унікальне джерело з джерельною високомінералізованою водою. Вода містить ряд мікроелементів в лікувально-біологічних концентраціях, що роблять істотну і багатообразну дію на організм[8]. Вода з джерела «Кислий» визнана фахівцями НДІ курортології і фізіотерапії міста П'ятигорська цілющою[9][10]. Вода допомагає лікувати хронічні захворювання органів травлення, хвороби крові та порушення обміну речовин. Раніше існувала питна галерея, потім занепала і була розібрана.

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.