Київська школа економіки

Київська школа економіки (англ. Kyiv School of Economics, KSE) — приватний ВНЗ, заснований 1996 року Консорціумом економічних досліджень та освіти (EERC). 2017-го року чотири магістерські програми Київської школи економіки (економічний аналіз, економіка бізнесу і фінансів, бізнес-освіта KSE та публічна політики і врядування) були ліцензовані Міністерством освіти та науки України (1)[недоступне посилання з липня 2019]. З 2021 року Київська школа економіка запускає дві нові освітні програми бакалаврського рівня: Економіка і великі дані та ІТ і бізнес-аналіз. У Школи немає єдиного власника, нею керує незалежна рада директорів, які не отримують компенсацію за свою роботу, та міжнародна академічна рада (до якої належить, зокрема, Нобелівський лауреат Роджер Маєрсон). Президентом KSE є Тимофій Милованов.

Київська школа економіки
KSE
50°27′20″ пн. ш. 30°29′15″ сх. д.
Назва латиною Kyiv School of Economics (KSE)
Тип приватний
Країна  Україна
Розташування Україна, КиївКиїв
Гасло Invest in your future!
Засновано 1996
Студентів 169 у 2016 році, 250 у 2017 році
Адреса Київ, вул. Миколи Шпака, 3
Сайт www.kse.org.ua

Відомості про школу

Місією Київської школи економіки є побудова інтелектуального фундаменту для успішної України. За час свого існування Київська школа економіки випустила понад 600 студентів, чверть з яких отримали західний PhD. Випускники школи успішно працюють у державному (Дмитро Сологуб, Євген Дубогриз), громадському (Вероніка Мовчан, Дмитро Яблоновський) та приватному секторі (Олена Білан, Єгор Григоренко). Юрій Городніченко (випускник KSE'2001) — молодий економіст  1 у світі у 2007 році згідно з рейтингом RePEc.

Нині Київська школа економіки складається з 4 великих департаментів та 7 Центрів, які належать до складу Департаменту економічно-політичних досліджень:

Міжнародна академічна рада Київської школи економіки складається з 11 членів.

Голова Міжнародної академічної ради — Юрій Городніченко — професор Університету Каліфорнії в Берклі; KSE`2001

Члени Міжнародної академічної ради:

  • Чарльз Бекер — голова факультету економіки Університету Дюка
  • Майкл Бурда — професор Школи бізнесу та економіки Берлінського університету ім. Гумбольдта
  • Вікторія Гнатковська — професор Університету Британської Колумбії у Ванкувері; KSE`2000
  • Дмитро Голод — декан у коледжі бізнесу в Державному університеті Нью-Йорка (SUNY); KSE`2000
  • Пол Грегорі — професор Х’юстонського університету
  • Роджер Маєрсон — Нобелівський лавреат 2007, професор Університету Чикаго
  • Тимофій Милованов — Почесний президент KSE, професор Піттсбурзького університету; KSE`1999
  • Анна Нагірна — професор Ісенбергзької школи менеджменту Університету Массачусетса в Амхерсте
  • Ларрі Самуельсон — професор Єльського університету
  • Костянтин Сонін — професор Університету Чикаго і Вищої школи економіки

Рада директорів Київської школи економіки складається з 14 членів та 2 старших радників.

Члени Ради директорів:

  • Анна Нагірна — професорка Ісенберзької школи менеджменту Університету Массачусетса в Амхерсті
  • Томаш Фіала — генеральний директор Dragon Capital
  • Алекс Ліссітса — президент Асоціації «Український Клуб Аграрного Бізнесу»
  • Торбьорн Бекер — директор Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE)
  • Олена Білан — головна економістка у Dragon Capital; KSE’2002
  • Джон Гербст — директор Атлантичної Ради Центру Євразії імені Діну Патріціо
  • Святослав Вакарчук — музикант, громадський активіст
  • Юрій Городніченко — голова Міжнародної академічної ради KSE, професор Університету Каліфорнії в Берклі; KSE’2001
  • Тимофій Милованов — президент KSE, професор Пітсбурзького університету, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (2019-20); KSE’1999
  • Пітер Чернишов — експрезидент «Київстар»
  • Олександр Жолудь — головний експерт Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України
  • Макар Пасенюк — партнер-засновник Investment Capital Ukraine LLC
  • Олександр Кравченко — партнер McKinsey & Company
  • Єгор Григоренко — партнер Deloitte, керівник департаменту консалтингу Deloitte в Україні, KSE’2001

Старші радники:

  • Андерс Ослунд — старший радник Ради директорів; старший науковий співробітник Атлантичної Ради Центру Євразії імені Діну Патріціо
  • Регіна Ян — старша радниця Ради директорів; виконавча директорка у PCORI; старша радниця фонда Євразія

Школа залучає до викладання провідних фахівців західних та українських університетів, які мають значний досвід дослідницької роботи. Навчальний план програми змодельований за зразком економічних і фінансових програм Північної Америки та Західної Європи. Всі студенти забезпечуються найавторитетнішими англомовними підручниками та доступом до сучасних світових економічних та наукових ресурсів. Студенти школи отримують доступ до підписних наукових архівів jstor.org[4] та EBSCOhost (сторінка пошуку). За налагодженою домовленістю студенти економічних програм, що на кінець другого року навчання мають середній бал «B» та вище, крім диплому KSE, можуть також отримати диплом Х'юстонського університету (США).

Студенти школи навчаються у висококонкурентному середовищі заснованому на ефективній рейтинговій системі. Найкращі студенти за рейтингом мають значні пільги у вартості навчання та змогу стати «асистентом викладача» на другому році навчання.

Київська школа економіки здобула міжнародну акредитацію якості CEEMAN (CEEMAN IQA), яка на глобальному рівні підтверджує, що KSE надає відмінну управлінську освіту MBA відповідно до світових стандартів якості.

З березня 2018 року KSE реалізує програму з підприємницької діяльності для ветеранів АТО, яка діє за підтримки Фонду родини Загорій, та створена з метою допомогти учасникам подолати страх і невпевненість перед відкриттям власної справи та зробити крок до нових можливостей у мирному житті.

За 2,5-місяці слухачі програми вивчають основи планування, маркетингу, фінансів, управління персоналом та продажів, розробляють бізнес-план і презентують його перед журі, яке обирає три найкращі проекти, що отримують заохочувальне мікрофінансування.

Студентське життя

Студенти Школи активно залучені у формування порядку денного. Представники усіх довгострокових студентських програм беруть участь у щомісячній зустрічі керівництва школи, під час якої визначаються напрямки розвитку навчального закладу. Студенти організували Finance Club, Case Club та Business Literature Club, куди запрошують успішних людей, які діляться своїм досвідом і дають практичні рекомендації з розвитку в обраній сфері.

В Київській школі економіки щорічно проводиться декілька студентських олімпіад, Case Champ, Chess Champ. Восени у 2017 році був започаткований студентський турнір «Що? Де? Коли?» з економічним спрямуванням.

Заходи

Київська школа економіки декілька разів на місяць проводить відкриті лекції, які можуть відвідувати всі охочі. У останні декілька років спікерами на таких подіях були Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди»[5], Олег Іванцов, на той час головний редактор Ліга.net, Даг Деттер, автор книги «Державне багатство народів»[6], Айварас Абромавичус, міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014—2016), Діта Чаранзова, член Європарламенту, та інші.

У 2017 році KSE провела дві серії подій Ukraine Economy Week. У травні спільно з Національним банком України. У вересні спільно з компанією ICU.

У 2020 році KSE провела Business Transformation Week, серія заходів, організованих школою з метою обговорення цифрової трансформації (запланованої чи антикризової) та ролі ІТ у процесі змін. В заході взяли участь 11 спікерів-практиків в рамках чотирьох тематичних панелей, та говорили про свій досвід бізнес-трансформацій. До прикладу Ігор Смілянський, генеральний директор АТ «Укрпошта» сказав: «Під час пандемії COVID-19 „Укрпошта“ застосувала методику безупинної роботи, замінюючи співробітників, вимушених піти на ізоляцію, раніше відправлених у резервну оплачувану відпустку 20% штату.»[7] Вікторія Цицак, засновниця та директорка програми з цифрової трансформації у Київській школі економіки, зазначила: «Перш, ніж розпочинати трансформацію, зокрема цифрову, потрібно зрозуміти, яку цінність вона принесе і на якому рівні проводитиметься. Ключовими рівнями трансформації є зміна бізнес моделі, створення нових продуктів чи сервісів, реорганізація та оптимізація бізнес процесів. Щоб зробити трансформацію успішною, потрібно володіти певним набором знань, навичок та вмінь.»[8]

Примітки

  1. Андрій Яніцький очолив Центр удосконалення економічної журналістики. detector.media (укр.). 13 грудня 2018. Процитовано 12 серпня 2019.
  2. brightbooks.com.ua, Брайт Букс, купити книгу оптом і в роздріб від видавництва-книжковий магазин. Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України. brightbooks.com.ua. Процитовано 9 липня 2020.
  3. Trade+, International Trade Research Center. www.facebook.com (укр.). Процитовано 9 липня 2020.
  4. Київська школа економіки є однією з двох інституцій в Україні, які є членами сервісу jstor: див. міжнародні учасники Архівовано 15 серпня 2012 у Wayback Machine.
  5. Як медіа можуть повернути довіру аудиторії. MediaLab Online (укр.). 1 липня 2019. Процитовано 12 серпня 2019.
  6. KSE. Open Lecture "Maximizing Public Wealth. How to Unlock Hidden Assets to Boost Growth and Prosperity". Kyiv School of Economics (рос.). Процитовано 9 січня 2020.
  7. 20% штату «Укрпошти» в резервній відпустці, маски й медобладнання на пів мільярда від «Нафтогазу»: як COVID змінив публічний сектор. nv.ua (укр.). Процитовано 12 жовтня 2020.
  8. Трансформація бізнесу: коли самих технологій і бажання керівництва недостатньо. nv.ua (укр.). Процитовано 12 жовтня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.