Козел кавказький

Козел кавказький (Capra caucasica) — вид ссавців з роду козлів (Capra). Все ще неясно, чи Capra caucasica і Capra cylindricornis два окремих види, чи один вид з географічно залежною мінливістю.

?
Козел кавказький

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Placentalia)
Ряд: Оленеподібні (Cerviformes)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Козлові (Caprinae)
Рід: Козел (Capra)
Вид: Козел кавказький
Capra caucasica
(Güldenstädt & Pallas, 1783)
Посилання
Вікісховище: Capra caucasica
Віківиди: Capra caucasica
EOL: 328689
ITIS: 625136
МСОП: 3794
NCBI: 72540
Fossilworks: 149644

Поширення

Ендемік в західній частині Великого Кавказу в Грузії та Росії. В основному вони мешкають в субальпійському й альпійському поясах від 800 до 4000 м над рівнем моря. Вони рідко живуть у лісах окрім снігового сезону. У суворі зими зосереджується на сонячних схилах.

Стиль життя

Хижаки: Canis lupus, Lynx lynx, але снігові лавини викликають найбільше природних смертей. Capra caucasica співіснує з Rupicapra rupicapra. У раціоні Capra caucasica міститься понад сто зареєстрованих видів рослин, особливо трав. Взимку тварини часто переходять на сосни, ялини й верби.

Пологи відбувається у травні-липні. Тільки одна дитина народжується.

Морфологія

Морфометрія

У самців: довжина голови й тіла 1500-1650 мм, висота в холці 950-1090 мм, вага 65-100 кг; у самиць: довжина голови й тіла 1200-1400 мм, висота в холці 780-900 мм, вага 50-60 кг. Хвіст дуже короткий.

Опис

Влітку верхні частини тіла від іржаво-сірого до іржаво каштанового кольору, стають світлішими з боків, низ тіла жовтувато-сірий або брудно-білий. Взимку верх в основному сіро-коричневий. Capra caucasica постає важчим і менш струнким, ніж Capra ibex. Capra caucasica має дуже товстий і довгий тулуб, товсту і масивну шию, і відносно короткі, але сильні ноги. Роги самців шаблеподібні й нагадують Capra ibex, але вони набагато більш масивні й товщі враховуючи їх довжину. Роги старих самців мають середню довжину близько 740 мм, роги самиць набагато менші й тонші.

Загрози та охорона

Випас худоби та браконьєрство є головними загрозами для виду, в поєднанні з впливом суворих зим. Цей вид занесено в Червону книгу Карачаєво-Черкесії (1988). Захищений в Кавказькому заповіднику (Росія), який зіграв важливу роль в його збереженні. Також зустрічається в заповіднику Теберда (Карачаєво-Черкесія).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.