Королівка (Івано-Франківський район)

Королі́вка село Тлумацької міської громади Івано-Франківському районі Івано-Франківської області.

село Королівка
Країна  Україна
Область Івано-Франківська область
Район/міськрада Івано-Франківський район
Рада Тлумацька міська громада
Основні дані
Населення 1492
Площа 12,488 км²
Густота населення 119,47 осіб/км²
Поштовий індекс 78030
Телефонний код +380 03479
Географічні дані
Географічні координати 48°48′23″ пн. ш. 25°00′02″ сх. д.
Водойми Мильники
Місцева влада
Адреса ради 78030, Івано-Франківська обл., Тлумацький р-н, с. Королівка
Карта
Королівка
Королівка
Мапа

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської области» увійшло до складу Тлумацької міської громади [1]

Історія

На території села знаходиться давньоруське поселення [2]

Про церкву є згадки ще з другої половини XVI ст.

Церква під посвятою Св. арх. Михайлу вперше згадана в другій половині XVII ст. Нова дерев'яна церква постала в Королівці на початку XVIII ст. У 1803 році вона згоріла.

У 1804 громада спромоглася виставити нову церкву, також дерев'яну.

У 1916 році під час боїв Першої світової війни церкву знищила. Для богослужінь громада збудувала тимчасову каплицю.

У 1926 році постала нова дерев'яна церква.[3]

У 1934-1939 рр. село входило до об’єднаної сільської ґміни Тарновиця Пільна Тлумацького повіту.

У 1939 році в селі проживало 1 670 мешканців, з них 1 630 українців-грекокатоликів, 20 українців-римокатоликів, 10 поляків і 10 євреїв[4]

Сучасність

В селі також діє футбольна команда, а також цегельня. А ще в селі є невеличкий сад,в якому жителі запасаються фруктами.Ще тут є дерев`яна церква.

Про церкву в цьому селі є згадки ще з другої половини XVI ст. Церква під посвятою Св. арх. Михайлу вперше згадана в другій половині XVII ст. Нова дерев'яна церква постала в Королівці на початку XVIII ст. Вже у 1803 році вона згоріла. Наступного року громада спромоглася виставити нову церкву, також дерев"яну. Цю церкву знищили у 1916 році під час боїв Першої світової війни. Для богослужінь громада збудувала тимчасову каплицю.

У 1926 році постала нова дерев'яна церква. Подібна до також дерев"яної церкви з села Ісаків, адже королівську церкву також проектував архітект Олександр Лушпинський. Церква була парафіяльною. На сьогодні наймолодша за віком серед збережених дерев'яних у районі, збудованих до 1989 року. Пам'ятка архітектури місцевого значення, у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі Королівки, при дорозі і біля забудови. Навколо церкви росте чимало ялинок. Хрещата в плані, п'ятиверха, вівтар якої орієнтований майже на північ. При вівтарі з обидвох сторін прибудовані ризниці. Додаткові входи до церкви розташовані в бічних раменах. По зовнішньому ремонті стіни під опасанням ошалювали горизонтально фальшбрусом, частину вікон замінили пластиковими. Над опасанням стіни оббиті бляхою з художнім карбуванням ще з початку 1990-х років (?). Біля входу на прицерковну територію стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця, стіни якої суцільно оббиті фальшбрусом.

Примітки

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.