Королівство Кент

Королівство Кент було засновано ютами в південно-східній Англії. Воно традиційно входить до складу семи королівств так званої англосаксонської гептархії.

Cantaware Rīce
Regnum Cantuariorum
Королівство Кент

c. 455  871
Розташування Кент
Королівство Кент
Столиця Кентербері
Мови Давньоанглійська, Латинська
Релігії Християнство
Форма правління Монархія
Король
 - ?–488 Хенгіст Кентський
 - 866–871 Етельред I
Законодавчий орган Вітенагемот
Історичний період Гептархія
 - Засновано c. 455
 - Ліквідовано 871
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Королівство Кент

Історія

Кент, перше «варварське» («англійське») королівство, засноване близько 475 в Британії англосаксами, існувало задовго до «великого вторгнення англосаксів». Названий на ім'я корінного бріттского племені кантів, Кент раніше був постримськім британським графством, а ще раніше племінним королівством залізної доби. Його перетворення в «англійське» королівство почалося після того, коли король Британії Вортігерн вигнав останнього місцевого британського правителя Гуйангона і віддав Кент ватажку варварів Хенгісту. Чи то вони оселилися тут за власною ініціативою, чи то були запрошені Вортігерном для допомоги у відбитті спустошуючих набігів піктів і скотів — неясно. Найпомітнішими фігурами серед перших прибульців були брати Хенігіст та Хорса — не то сакси, не то юти, що влаштувалися в Кенті незважаючи на запеклий опір Вортігерна, а згодом і його сина Вортімера. До часу смерті Хенігіста варвари повністю оволоділи Кентом (488). Столиця цієї держави було місто Кентербері, населене переважно ютами.

Більша частина королівства Кент знаходилася на території сучасного графства Кент.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.