Костар малий

Коста́р малий[2] (Eophona migratoria) — вид горобцеподібних птахів родини в'юркових (Fringillidae). Мешкає в Східній Азії.

?
Костар малий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: В'юркові (Fringillidae)
Підродина: Щигличні (Carduelinae)
Рід: Костар (Eophona)
Вид: Костар малий
Eophona migratoria
Hartert, 1903
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Coccothraustes migratorius (Hartert, 1903)
Посилання
Вікісховище: Eophona migratoria
Віківиди: Eophona migratoria
ITIS: 559921
МСОП: 22720684
NCBI: 175941

Опис

Малі костарі

Довжина птаха становить 18-20 см. У самців верхня частина тіла сірувато-коричнева, нижня частина тіла білувата, боки рудуваті. голова синювато-чорна, крила чорні з бідими плямами. Дзьоб великий, міцний, жовтий, на кінці чорнуватий. Самички мають тьмяніше забарвлення, голова у них сірувато-коричнева, білі плями на крилах менші.

Підвиди

Виділяють два підвиди:[3]

Поширення і екологія

Малі костарі мешкають на Далекому Сході Росії, в Манчжурії, на Корейському півострові, в Північному і Центральному Китаї. Взимку північні популяції мігрують на південь, на Тайвань, до південного Китаю і північного Індокитаю, в невеликій кількості до Японії на південь від центрального Хонсю. Також в Японії були зафіксовані випадки гніздування малих костарів у префектурах Кумамото і Сімане. Малі костарі живуть у хвойних, широколистяних і мішаних лісах, в бамбукових і чагарникових заростях, на полях, в парках і садах.

Поведінка

В негніздовий період малі костарі зустрічаються у невеликих зграйках. Живляться насінням, плодами, ягодами і комахами. Сезон розмноження триває з травня по липень. В кладці 4 блакитнуватих яйця, поцяткованих коричневими плямками. Насиджує лише самичка. Інкубаційний період триває 12-13 днів. Пташенята покидають гніздо через 12-14 днів після вилуплення, а стають повністю самостійними ще через 2-3 тижні.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Eophona migratoria.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Finches, euphonias. World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 03 січня 2022.

Джерела

  • Finches and Sparrows by Peter Clement. Princeton University Press (1999). ISBN 978-0691048789.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.