Костел Відвідин Пресвятої Діви Марії (Богородчани)

Костел Відвідин Пресвятої Діви Марії — римо-католицький костел у смт. Богородчанах Івано-Франківської області. Пам'ятка архітектури.

Костел Відвідин Пресвятої Діви Марії
Костел Відвідин Пресвятої Діви Марії (Богородчани)
48°48′23″ пн. ш. 24°32′10″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Богородчани
Початок будівництва 1691
Кінець будівництва 1762[1]
Стиль бароко
Належність РКЦ
Адреса вул. Тараса Шевченка, 61.
Епонім Різдво Пресвятої Богородиці
Костел Відвідин Пресвятої Діви Марії (Богородчани) (Україна)
 Костел Відвідин Пресвятої Діви Марії у Вікісховищі

Історія

Католицький монастир засновано в Богородчанах в 1691 році на кошти К. Потоцької. Перший храм був дерев'яним. У 1742—1762 роках його перебудували на мурований костел, а також збудували комплекс з палатами духовенства, огорожею і воротами. Комплекс сильно постраждав в роки Першої світової війни. Культова споруда в стилі бароко зберегла свою архітектурну аутентичність до наших днів. У богородчанському костелі зберігалася чудотворна ікона Богоматері, яку в 1944 р. для порятунку від радянської влади вивезли в Польщу.

До 1964 року храм юридично належив Римо-Католицькій Церкві. Проте радянська окупаційна влада відібрала храм у римо-католиків.

В радянські часи церква охоронялась як пам'ятка архітектури Української РСР (№ 234).[2]

У 1990-х роках храм невідомо чому тодішня влада міста передала УПЦ (МП), хоча ще тоді римо-католики міста просили владу повернути храм. То ж своїми діями тодішня влада викликала релігійний конфлікт.

У будівлі костелу діяв православний храм Петра і Павла УПЦ (МП), а в палатах була розміщена музична школа.

3 лютого 2019 року громада цього храму вирішила перейти до ПЦУ, що зустріло опір місцевого священника УПЦ (МП).[3]. До конфлікту між римо-католиками і УПЦ (МП) додався також конфлікт між ПЦУ і УПЦ (МП).

Під час цієї боротьби відбулася історична подія. Римо-Католики та громада ПЦУ обєдналися проти УПЦ (МП). Було прийнято історичне рішення. Храм повертається громаді римо-католиків, а громада вірних ПЦУ цього храму юридично ліквідовується і переходить до найближчої церкви ПЦУ, де юридично обєднюються із громадою тієї найближчої церкви ПЦУ.

У 2020 році храм нарешті був повернений до Римо-католицької церкви.[4]

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.