Котопахі

Загальні відомості

Це друга за висотою вершина країни, що має форму майже ідеально симетричного конуса, висотою близько 3 800 м від основи[4]. На горі міститься один із небагатьох льодовиків в екваторіальній зоні, що починається з висоти близько 5 000 м. Гора добре видна з міста Кіто[3] та є частиною ланцюжка вулканів, що простягається уздовж краю Тихоокеанської плити, відомого як Тихоокеанське вогняне коло.

У світі досі точаться суперечки, чи є Котопахі найвищим серед активних вулканів світу. Значно південніше, аж у Чилі, існують два значно вищі. Перший із них розташований на сході пустелі Атакама, має назву Льюльяйльяко і сягає заввишки 6739 м. Ще один Охос-дель-Саладо — є навіть вищим від Льюльяйльяко (6891 м) і здіймається трохи південніше, на самісінькому кордоні між Аргентиною та Чилі. Втім, останнє виверження Льюльяйльяко зафіксовано ще 1877 року. Про активність Охос-дель-Саладо взагалі практично нічого не відомо. Востаннє виверження відбулося близько 13 століть тому. Кількість вивержень вулкану Котопахі за останні 300 років сягає близько 50. Останнє велике виверження відбулося 1904 року. Найпізнішу незначну активність зареєстровано зовсім недавно, 1975-го.[5]

15 серпня 2015 року на вулкані розпочалося нове виверження.[6]

Мапа вулканів Еквадору

Див. також

Посилання

  1. Ecuador. Ultra-Prominences Peaklist.org (англ.)
  2. Cotopaxi. Global Volcanism Program. Смітсонівський інститут. (англ.)
  3. John Biggar, The High Andes: a guide for climbers, Andes Press, Scotland, 1996, ISBN 1-871890-38-1.
  4. NASA Earth Explorer page
  5. Максим Кідрук: Король вулканів//Український тиждень 37 (202) від 8 вересня
  6. В Еквадорі почалося виверження вулкана Котопахі
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.