Ксенія Фукс

Ксенія Фукс (нар. 1988, Донецьк) — українська письменниця, поетеса, художниця, журналістка, громадська діячка. Лауреатка літературного конкурсу «Смолоскип-2018», фіналістка премії «Книга року BBC-2019».

Ксенія Фукс
Народився 1988(1988)
Донецьк
Громадянство Україна
Діяльність письменниця, поетеса, художниця, журналістка, громадська діячка
Alma mater

Stuttgart Media University (Hochschule der Medien) - Werbung und Marktkommunikation, Advertising and Marketing communication, Реклама та маркетингові комінукації

Донецький Національний Університет, Факультет іноземних мов, Англійська мова та література
Мова творів українська
Жанр Психологічна проза
Magnum opus "По той бік сонця. Історія однієї самотності"
Нагороди лауреатка літературного конкурсу "Смолоскип-2018", фіналістка премії "Книга року BBC-2019"
Сайт: kseniyafox.com
 

 Висловлювання у Вікіцитатах

Життєпис

Народилася у місті Донецьку, у якому й закінчила середню школу із золотою медаллю. У шкільні роки була відзначена міською радою як одна з найкращих учениць міста. У 2005—2009 роках вивчала англійську філологію у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса, отримувала президентську стипендію, керувала факультетською газетою, писала замітки до університетської газети, брала активну участь у студентському самоврядуванні. У цей час стала членкинею міжнародної організації AIESEC у локальному комітеті Донецька. З українською делегацією їздила на міжнародні конференції до Туреччини (Стамбул) та Німеччини (Карлсруе). У 2008 році отримує стипендію на мовні курси DAAD та переїжджає до Німеччини. У 2009 році закінчує з червоним дипломом навчання в ДонНУ та вступає до Штутгартського Університету Медіа, який закінчує у 2013 році. Зараз живе і працює у Штутгарті.

Авторка статей про психологічні проблеми для журналу «Український тиждень»[1].

Громадська діяльність

З 2014 року активно займається волонтерством. Їздить в зону АТО, робить документальні фотографії, допомагає армії. Світлини експонувалися на фотовиставках, які відбулися у Штутгарті та Івано-Франківську[2].

У 2016 році співзасновує перший німецько-український періодичний глянцевий журнал Gelblau та українську громадську організацію «Українське Ательє Культури та Спорту» (Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V.) з метою популяризації української культури в Німеччині.

«Українське ательє культури та спорту» — це новітня платформа для креативних і активних людей, унікальна мережа дивовижних митців та центр різноманітних культурних і спортивних заходів у Штутгарті та околицях. Організація бере участь у регіональних фестивалях, намагається поширити інформацію про Україну[3].

Gel[:b]lau — волонтерське видання, один із проєктів «Українського ательє культури та спорту». Це розважально-пізнавальний часопис українців зі Штутгарта. У цьому журналі можна знайти цікаві персоналії, новини зі світу мистецтва та спорту, статті про Україну та діаспору. Команда засновників поставила за мету об'єднувати українців Німеччини навколо власної мови і культури, надавати актуальну інформацію про життя і події в Україні, а також запобігти занепаду традиції української преси у Німеччині. Ще одним важливим завданням часопису є культурний діалог між українцями і мешканцями Німеччини, підвищення їхньої обізнаності про Україну, її культуру, а також формування позитивного іміджу України як європейської та туристично привабливої країни. Саме тому статті у часописі виходять українською та німецькою мовами. Gel[:b]lau є волонтерським, некомерційним проектом, який існує завдяки ініціативній команді та фінансовій підтримці жертводавців[4].

Мистецька діяльність

Залюбки займається мистецтвом, навчалася у київської художниці Ірини Балюри. У 2018 і 2019 роках брала участь у «Ночі світла та мистецтва» (Kunst und Lichternacht) 2018 та 2019 у німецькому місті Донауворт[5].

Літературна творчість

Авторка двох книжок психологічної прози — «По той бік сонця. Історія однієї самотності» (Темпора, 2019) і «12 сезонів жінки» (Видавництво 21, 2020).

Про що книжка «По той бік сонця»?

Це автобіографічний роман про подолання власних страхів і психологічне здоров'я.

Анотація: Вам було коли-небудь сумно до болю у грудній клітці? Вам було коли-небудь настільки задушливо від людського нерозуміння, що неможливо дихати? Вам було коли-небудь настільки самотньо, що не хотілося жити? Головна героїня опиняється на межі. Це приводить її до закритого відділення психіатричної лікарні, де вона починає власну боротьбу, щоб знову знайти надію, радість та саму себе. Це сповідь про падіння та про надію на зліт. Це історія боротьби. Боротьби одного крихкого та примарного «я» проти самого себе. Це також історія одного Вибору. Цього разу було обрано Життя.

Уривок із книжки: «Якщо в тебе немає депресії — ти посередність, тобто нецікавий та відсталий. Ось вирок сучасного суспільства. Мабуть, не варто звинувачувати цих людей, як і не можна звинувачувати їх за купівлю яблучної продукції, носіння вуді-аленівських окулярів та безрозмірних лахів. Всі ці люди не сприймають депресію як недугу. У світі, насправді, дуже мало людей, переконаних в існуванні цього захворювання, та від цього тільки гіршає, бо лише ті, хто насправді пережили такий стан, можуть зрозуміти, наскільки ця хвороба випалює все найкращі якості в людині».

«По то бік сонця» Ксенії Фукс на Goodreads


Про що книжка «12 сезонів жінки»?

Анотація: «12 сезонів жінки» можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня — це сучасна жінка. 12 новел, об'єднаних між собою головними персонажами, але не пов'язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар'єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.

Передмову до книжки написала письменниця Христя Венгринюк.

Видано у співпраці з Літературною агенцією OVO.

Нагороди і відзнаки

Примітки

  1. Ксенія Фукс. tyzhden.ua (укр.). Процитовано 15 червня 2020.
  2. Fotoaustellung – Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport (uk-UA). Процитовано 12 червня 2020.
  3. Projekte – Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport (uk-UA). Процитовано 15 червня 2020.
  4. Gel[:b]lau – Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport (uk-UA). Процитовано 15 червня 2020.
  5. Allgemeine, Augsburger. Kreative Kunst im Lichterglanz. Augsburger Allgemeine (нім.). Процитовано 15 червня 2020.
  6. Лауреати літературного конкурсу | Видавництво «Смолоскип». www.smoloskyp.org.ua (uk-UA). Процитовано 12 червня 2020.
  7. Книга року ВВС-2019: короткі списки. BBC News Україна (укр.). 27 листопада 2019. Процитовано 12 червня 2020.

Інтерв'ю

Рецензії

Відео

Посилання

  1. Літературна зустріч з письменницею Ксенією Фукс в Карлсруе
  2. Німецька українка подарувала книги Заболоттівській бібліотеці
  3. Газета "День: Дмитро Десятерик. Правда і пам'ять — саме це є головними темами нових книжок українських авторів
  4. BBC Україна: П'ять найкращих книжок року. Фіналісти Книги року ВВС
  5. Час Закарпаття: В УЖГОРОДІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ДЕБЮТНИЙ РОМАН КСЕНІЇ ФУКС «ПО ТОЙ БІК СОНЦЯ»
  6. Закарпаття: Ксенія Фукс «літературно» дебютувала в Ужгороді з романом «По той бік сонця: історія однієї самотності» (ВІДЕО)
  7. Презентація «По той бік сонця» в Staatstheater Hannover
  8. Громадське: На книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні презентували інтерактивний український стенд
  9. НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ О. О. БОГОМОЛЬЦЯ: ПОГЛЯД НА ЛІКУВАННЯ ДЕПРЕСІЇ ОЧИМА ПИСЬМЕННИКА
  10. Botschaft der Ukraine in der Bundesrepublik Deutschland: Gemeindeorganisationen der Ukrainer in Deutschland
  11. DONwudi — internationale Kulturen im Gespräch 2020
  12. Olgaeck.de: Open night film festival. Ukrainisches Kurzfilmfestival
  13. Укрінформ: Українська книжка у Лейпцигу отримала премію за «найгарніший дизайн у світі»
  14. Громадське: На книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні презентували інтерактивний український стенд
  15. Вихідні у Штуттгарті та Мюнхені відбулися під знаком українського кіно
  16. ГО «УКРАЇНСЬКЕ АТЕЛЬЄ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ»
  17. Ніч світла та мистецтва в Донауворті
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.