Кім Ман Джун

Кім Ман Джун (кор. 김만중; 1637, Сеул — 1692, Намхе) — корейський вчений, поет і політичний діяч.

Кім Ман Джун
Псевдо Сопхо
Народився 1637[1][2][…]
Помер 30 квітня 1692(1692-04-30)[1][3]
Намхеd, Південна провінція Кьонсан, Південна Корея
·туберкульоз
Країна  Чосон
Діяльність письменник, політик
Знання мов корейська[1]
Батько Kim Yikgyeomd

Короткий життєпис

Народився в рік, коли його країна була завойована маньчжурами і розорена. Його батько покінчив життя самогубством після захоплення ворогами столиці, і майбутній письменник народився вже після його смерті.

Спочатку Кім Ман Джун йшов звичайною дорогою молодої людини з аристократичної сім'ї: класична освіта, іспити на чин, кар'єра чиновника і неодмінна участь в політичному житті країни — боротьбі партій за владу. За традицією сім'я письменника належала до Західної партії і, коли управління країною перейшло до цієї партії, Кім Ман Джун отримав високий чин і посаду глави військового відомства. У 1689 Західна партія була відсторонена від влади і Кім Ман Джуна заслали на південний острів Намхе. З цього посилання він не повернувся: помер від туберкульозу легенів. Через 6 років після його смерті Західна партія знову прийшла до влади і Кім Ман Джун посмертно отримав титул «освіченого і шанобливого до батьків».

Творчість

Першим відгуком на палацовий переворот 1689 року, коли письменник був відсторонений від справ і відправлений на заслання, був його роман «Поневіряння пані Са по півдню», перший роман написаний корейською мовою.

Другий роман «Хмарний сон дев'яти» став підсумком роздумів Кіма про людську природу з її постійними пристрастями. Роман написаний у формі буддійської притчі, що обговорює тему «життя-сон».

Кім Ман Джун писав вірші китайською мовою, які були зібрані в творі під назвою «Збори красного письменства Сопха». У збори увійшло понад двісті віршів, чимала частина яких пов'язана з перипетіями його особистої долі, особливо в останні роки життя.

Примітки

Посилання

  • Кім Ман Чжун // Зарубіжні письменники. Енциклопедичний довідник : у 2 т. / за ред. Н. Михальської та Б. Щавурського. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2005. А  К. — С. 744. — ISBN 966-692-578-8.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.