Лантау

Ланьтхау, Лантау (кант. трад. 爛頭, спрощ. 烂头, ютпхин: Laan6tau4, кант.Ла: ньтхау, англ. Lantau) — розташований в гирлі річки Перлинної острів, найбільший на території Гонконгу, вдвічі перевищує за площею власне острів Гонконг[1].

Лантау

Карта
Географія
22°16′14″ пн. ш. 113°57′10″ сх. д.
Континент Азія
Акваторія Південнокитайське море
Площа 147  км² 
Довжина 27 км
Ширина 9,5 км
Найвища точка 934 м
Країна
Гонконг
Адм. одиниця Islands Districtd
Гонконг
Населення 105000 (2011)
Лантау
Лантау (Гонконг)

 Лантау у Вікісховищі

Сучасна китайська назва Тайюсань, або Даюйшань (кант. трад. 大嶼山, упр. 大屿山, ютпхін: Daai6jyu4 saan1, кант.-укр.: Та: йюса: нь, піньїнь: Dàyǔ shān, палл.: Даюйшань, буквально — «велика гора-острів»).

Площа 146,38 км². Має порівняно невелике населення (105 тисяч жителів за даними 2011 року) і до останнього часу значно відставав у розвитку від острова Гонконг. На острові розташовані міжнародний аеропорт, діснейленд і канатну дорогу.

Історія

Володіючи вигідним стратегічним положенням, острів став останнім оплотом Династії Сун, місцем смерті двох малолітніх імператорів. Маючи намір зробити його довгостроковою базою після дворічних морських переміщень, сунське командування збудував на острові близько 30 палацових будівель і 3000 армійських бараків.

В епоху Мін на острові були побудовані кілька меморіальних храмів.

Транспорт

З інших гонконзьких островів і Коулуна на Ланьтхау можна потрапити на автотранспорті по місту Цзін Ма. У нижньому рівні моста проходить гілка аероекспрес, а також лінія Тунчхун гонконзького метро. Крім того острів з'єднаний з іншим Гонконгом регулярним поромним повідомленням: пасажирські судна відходять від пристані містечка Муйво в південно-східній частині Ланьтхау.

Пам'ятки

Серед визначних пам'яток — 30-метрова бронзова статуя Будди, побудований в 1819 році для захисту від піратів форт, католицький монастир і канатна дорога. Більше половини території острова займають національні парки. На південному узбережжі острова розташований пляж Чхенса.

Посилання

  1. Lands Department (February 2011). Hong Kong Geographic Data (PDF). Процитовано 29 квітня 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.