Лариса (місто)

Ла́риса (грец. Λάρισα) місто на сході Греції, столиця ному Лариса. Нині місто є головним центром сільського господарства та траспортним вузлом національного значення, пов'язаним залізницею із портом Волос, Салоніками та Афінами. Біля міста знаходиться військове летовище Національний аеропорт Лариса.

Лариса
Λάρισα
Давньогрецький театр в Ларисі
Лариса
Координати: 39°38′ пн. ш. 22°25′ сх. д.
Країна Греція
Децентр. адміністрація Адміністрація Фессалії і Континентальної Греції
Периферія Фессалія
Периф. одиниця Лариса
Колишні адмін. одиниці
 - Регіон Фессалія
 - Ном Лариса
Розташування на мапі ному
Уряд
 - мер Константінос Тзанакуліс
Площа
 - Повна 122,586 км²
Висота над р.м. 67 м 
Населення (2001[1])
 - Усього 139 403
Часовий пояс EET/EEST (UTC+2/3)
Поштовий код 41x xx
Телефонний код(и) 241
Авто ΡΙ,ΡΡ
Вебсайт: www.larissa-dimos.gr

Історія

Античність

Достовірних джерел про заснування міста немає. Дослідники вважають, що історія міста нараховує вже понад 4 000 років. Також існує давньогрецький переказ, за яким місто, нібито, було побудоване пеласгами.

Починаючи з 8 століття до н. е. місто було фактичним центром області Фессалія, хоча єдиної держави Фессалії тоді ще не існувало. Правителі Лариси мали найбільший авторитет у загальнофессалійських справах, якими тоді були питання в основному релігійні. Під час Першої священної війни правителі Фессалії рішуче підтримали Дельфи і після цього користувалися особливим авторитетом в Греції. Вони ж заснували і підтримували Дельфійскі ігри. Під час греко-перських воєн Лариса, як і решта Фессалії, підтримала Персію.

Римська доба та Візантія

Після поразки Персії, Фессалія і Лариса зокрема не відігравали помітної ролі в історії регіону, допоки 344 до н. е. Ларису не захопив Філіпп ІІ. 194 до н. е. Лариса була перетворена римлянами на одну зі своїх провінцій та пізніше столицю Фессалійського союзу.

У період занепаду Візантії місто завойовувалось Болгарією, згодом Сербією, у складі якої була завойована у 15 столітті Османською імперією.

Грецька революція

Лариса була резиденцією Алі-паші в ході Грецької війни за незалежність, а також принца Костянтина І під час Греко-турецької війни 1897 р. До 1881 р. Лариса залишалась у складі вілаєту Яніна іменувалась османами тур. Yenişehr-i Fenar Нове місто у Греції. У 19 ст. поблизу міста виникло компактне поселення вихідців із Судану, це здебільшого родини воїнів армії, зібраних Алі-пашою. Після завершення греко-турецької війни та підписання мирного договору Лариса залишилась у складі Греції. За цим 1898 року відбулась масова імміграція турків.

Персоналії

Міста-побратими

Див. також

  • 1162 Лариса — астероїд, названий на честь міста.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.