Львівське Опілля

Льві́вське Опі́лля — назва однієї з частин Опілля (частина Подільської височини). Розташоване на південь від Львова (звідси й назва — Львівське Опілля), в межиріччі Щирки (за іншими даними Верещиці) та Бібрки. На півночі межує з Львівським плато, на північному сході (в районі сіл Відники, Гринів) — з Малим Поліссям, а також (в районі міста Бібрки) з Гологорами. На сході межує з Рогатинським Опіллям, на південному сході — з Ходорівським Опіллям, на південному заході доходить до Дністра.

Львівське Опілля

Львівське Опілля (біля села Деревач)
Держава  Україна

Переважні висоти 310 — 380 м (максимальна 405 м). Багато лісів (особливо в межиріччі Зубрі та Давидівки), переважно дубових та дубово-грабових.

  • Львівське Опілля поділене лівими притоками Дністра (річками: Зубря, Колодниця, Суходілка, Давидівка, Бібрка) на поздовжні гряди (Давидівська, Бібрська та інші), які простягаються з півночі на південь. Тому дехто помилково називає увесь масив Львівського Опілля назвою тої чи іншої гряди, найчастіше Давидівської гряди.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.