Гологори

Голого́ри — низькогірне пасмо на північному заході Подільської височини, частина Гологоро-Кременецького кряжу.

Гологори

Гологори неподалік від села Новосілки (Золочівський район)

49°42′ пн. ш. 25°00′ сх. д.
Країна  Україна
Регіон Львівська область
Розташування  Україна
Львівська область
Перемишлянський район
Золочівський район
Система Гологоро-Кременецький кряж
Тип кряж
Висота 350-400 м (максимальна
гора Камула (471 м)
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 708605
Гологори
Гологори (Україна)
 Гологори у Вікісховищі

Пасмо розташоване у Львівській області, простягається від міста Бібрки (Перемишлянський район) до села Плугова (Золочівський район).

Довжина Гологорів 45 км, ширина — близько 10 км. Максимальні висоти зосереджені в західній та центральній частинах, найвища гора Камула (471 м). Пасмо має асиметричну форму. На заході та південному заході межує з Опіллям (зокрема Львівським та Рогатинським), на півдні — з Перемишлянським низькогір'ям, на північному сході — з Вороняками, на півночі стрімкими схилами, заввишки до 150—200 м, обривається до Малого Полісся (зокрема Надбужанської котловини), що особливо чітко простежується вздовж автошляху Львів Тернопіль (Н02) між селом Словітою та містом Золочевом.

Поверхню Гологорів розчленовують притоки Західного Бугу та Дністра, тобто, по їхньому хребту проходить Головний європейський вододіл.

Для Гологорів характерні долинно-балкові форми рельєфу. Пасмо складається з мергелів, пісковиків, пісків та вапняків, перекритих здебільшого лесоподібними суглинками. Поширені ерозійні процеси. У ландшафтній структурі Гологорів переважають крутосхили розчленованих пагорбів з сірими лісовими ґрунтами чи суглинками.

Усупереч своїй назві Гологори досить заліснені. Поширені грабово-букові ліси. Це район лісового і сільського господарства та рекреації.

Пам'ятки природи

Вершини

Див. також

Джерела

    Література

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.