Львівський фізико-математичний ліцей

Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка (скорочено ЛФМЛ) середній навчальний заклад при Львівському національному університеті імені Івана Франка, призначений для навчання обдарованих дітей старшого шкільного віку за двома профілями: фізико-математичним і хіміко-біологічним.

Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка
Вигляд ліцею
Тип ліцей-інтернат
Країна  Україна
Розташування Львів
49°49′32″ пн. ш. 23°58′16″ сх. д.
Засновано 1991
Директор Добосевич Мар'ян Станіславович
Учні 720 (2018)
Адреса 29, вулиця Караджича, Львів, Україна, поштовий індекс 79054
Сайт lpml.com.ua

Найкращий загальноосвітній навчальний заклад України за рейтингом журналу «Фокус» (2012 та 2017)[1].

Історія

Ліцей засновано 1991 року в приміщенні колишнього інтернату, зведеному в 1960 році. Того ж року відбулися перші вступні іспити і почалося навчання. Засновниками ліцею були Західний науковий центр Академії наук Української РСР (в особі академіка Ярослава Підстригача) та Львівський державний університет. Спочатку навчання велося лише за фізико-математичним профілем; у 1994 році був започаткований хіміко-біологічний.

Директори ліцею:

Навчальний процес

Навчання в ліцеї відбувається за фізико-математичним та хіміко-біологічним профілями. Вступ проходить за результатами внутрішніх іспитів після 7 і 8 класів середніх загальноосвітніх шкіл. Конкурс становить приблизно два претендента на одне місце[2]. Поза конкурсом зараховуються переможці III етапу всеукраїнських предметних олімпіад. Для учнів з інших міст діє гуртожиток. Ліцей є єдиною школою у Львівській області з шестиденним робочим тижнем[2].

Львівський фізико-математичний ліцей є організатором на території України Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»[3] та Міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер».[4]; а також є засновником Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня»[5].

Щорічно, 21 листопада, в день пам'яті покровителя закладу архангела Михаїла відзначається День ліцею.

Багато учнів ліцею беруть участь в предметних олімпіадах різного рівня, конкурсах захисту наукових робіт Малої академії наук України та інших турнірах. З деяких предметів учні ліцею беруть участь відразу в обласних олімпіадах, пропускаючи районні[2]. Станом на 2012 рік, 470 учнів ліцею за всі роки його існування ставали переможцями IV етапу всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, біології, хімії, екології, інформатики, англійської мови, економіки, географії. 24 ліцеїсти представляли Україну на міжнародних олімпіадах з математики, фізики, біології, хімії, інформатики та екології, з них 20 здобули медалі переможців. 11 ліцеїстів ставали переможцями Міжнародної Менделєєвської олімпіади з хімії[6].

Ліцей традиційно займає перше місце в області за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання[7]. За підсумками ЗНО 2011 року журналом «Фокус» його було названо найкращою школою України[1]. Того ж року з трьох учасників тестування, які здали три предмети на максимальний бал, двоє були ученицями ліцею[8].

Викладачі

Штат викладачів ліцею набирався на конкурсній основі, до викладання також запрошувалися науковці Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2012 році в навчальному закладі викладало 40 педагогів. На звільнювані вакансії зазвичай претендують до 10 викладачів[2].

До числа викладачів ліцею входили Богдан Дмитрович Воробець,

Ліцейська вчителька Валентина Дольнікова — авторка найкращої програми з світової культури (переможниця конкурсу Міністерства освіти).

У культурі

Випускник ліцею, відомий український письменник Любко Дереш, присвятив ліцейському життю свій перший роман «Культ». Прототипом навчального закладу, зображеного в ньому був ЛФМЛ — у творі зображено деякі його особливості.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.