Лядова (Могилів-Подільський район)

Лядо́ва село в Україні, у Яришівській сільській громаді Могилів-Подільського району Вінницької області, розташоване на лівому березі Дністра.

село Лядова
Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир
Країна  Україна
Область Вінницька область
Район/міськрада Могилів-Подільський район
Рада Яришівська сільська громада
Основні дані
Засноване 1190
Населення 805
Площа 3,8 км²
Густота населення 211,84 осіб/км²
Поштовий індекс 24025
Телефонний код +380 4337
Географічні дані
Географічні координати 48°29′46″ пн. ш. 27°36′52″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
112 м
Водойми Дністер, Лядова
Місцева влада
Адреса ради 24024, Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н, с. Яришів, вул. Головна, буд. 19
Карта
Лядова
Лядова
Мапа

 Лядова у Вікісховищі

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 707-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області.» увійшло до складу Яришівської сільської громади [1]

Географія

У селі річка Безіменна впадає у Лядову, ліву притоку Дністра.

Історія

Перша письмова згадка 1388 р.

За адміністративним поділом XVI століття належало до Летичівського повіту, за адміністративним поділом XIX століття — до Могилівського.

Пам'ятки

Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир

Лядівський Свято-Усікновенський скельний монастир розташований біля села, на високих крейдяних кручах з цілющими джерелами, з яких відкривається приголомшлива панорама долини Дністра. За переказами, заснований 1013 року Антонієм Печерським, який повертався в цей час з Афона в Київ. Це був перший печерний скит, заснований Антонієм Печерським, і перший християнський монастир у цьому краї (збереглася печерна церква Антонія Печерського і його келія, святе джерело). Монастир відігравав важливу роль в політичному житті України. 1649 р. ігумен Лядівського монастиря Павло з ієромонахом Никифором стали першими послами Б. Хмельницького до московського царя Олексія Михайловича. До 1745 року тут діяв василіянський монастир. У XIX ст. була побудована печерна церква Усікновення Голови Івана Предтечі з дзвіницею, храм св. Параскеви-П'ятниці, готель. Частина споруд була підірвана в більшовицько-радянські часи. 1998 р. монастир отримали ченці УПЦ Московського патріархату, відновлено багато святинь. До монастиря веде крута стежка.

Пам'ятки природи

Галерея

Література

  1. Кабінет Міністрів України - Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області. www.kmu.gov.ua (ua). Процитовано 6 листопада 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.