Ліберланд

Ліберландія, або Вільна республіка Ліберленд (чеськ. Svobodná republika Liberland) — самопроголошена мікрокраїна, яку проголосив 13 квітня 2015 Віт Єдлічка (чеськ. Vít Jedlička) на вільній нейтральній території на західному березі Дунаю між Хорватією і Сербією, на короткому відрізку спільного кордону.

Ліберланд

англ. Free Republic of Liberland

Прапор Герб
Розташування на карті Європи


Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Ліберланд

На офіційному сайті вказано, що країну було створено завдяки територіальній суперечці між Сербією і Хорватією[1][2][3]. Після військових конфліктів на території колишньої Югославії, ряд прикордонних територій, такі, як острів Вуковар і острів Шаренград, залишаються спірними, але їх територія, також відома, як Ґорня Сіґа (серб. Gornja Siga) донині залишилися не розмежованими.[1]

Ріка Дунай, єдиний водний шлях Ліберландії, є міжнародним водним шляхом.

Структура

Адміністрація

Запропоновано створити керівництво в складі «від десяти до двадцяти членів». Для вибору буде використовуватися електронна система голосування.

Територія

Країна буде працювати на основі політики відкритих кордонів.

Громадянство

Офіційний девіз країни — «Живи сам, та дай жити іншим». Завданням країни є створення суспільства, яке буде процвітати без неефективних державних норм та податків. Засновники натхненні такими країнами, як Монако та Ліхтенштейн. Отримання громадянства можливе на офіційному сайті країни[4]. Тільки комуністи, неонацисти, і екстремісти не мають права на отримання громадянства.

На практиці — після реєстрації учасником процесу отримання громадянства, сайт Республіки Ліберленд накопичує внески громадянина до належного капіталу для отримання громадянства.

В Україні з 2018 року працює представництво, Торгівельно-Промислова Палата Ліберленд-Україна, Міжнародний клуб знижок фанатів Ліберленду «Liberland-Club». При ТПП Ліберленд-Україна діє система добровільної сертифікації авторського права, яка першою зареєструвала 17 травня 2020 року позитивний вплив Етанолу для лікування хворих на Ковід19[5]. 7 грудня 2020 року був зареєстрований метод лікування доктора Невзгоди з Львову, ключовим препаратом якого виступає Ethanol 33%, згідно українського патенту UA 143222 U. З 15 лютого 2021 року аналітичні дані ТПП Ліберленд-Україна склали основний ресурс Глобальної ТПП (Global Chamber of Commerce for cirillic countries) з центральним офісом в місті Буча, для кирилицьких країн (Україна, Білорусь, Сербія, Болгарія та інші).

В Ліберланді є музична радіостанція Liberland FM, яка створена саме в Україні. Також в Україні працює Ютуб-канал Red-Line TV, який виробляє і перекладає контент про Ліберленд на 15 російськомовних країн СНД

Конституція

Зараз конституція перебуває у стадії планування. Засновники беруть приклад з конституції Швейцарії.

Валюта

Є плани на створення офіційної криптовалюти меріт (merit). Проте, використання інших валют буде дозволено. Торгівельно-промислова палата Ліберленду реєструє авторське право на торгівельні знаки та корисні моделі, які можуть виступати своєрідним інтелектуальним глобальним фондом розповсюдження технологій та швидкого впровадження патентів в вироби.

Історія

Згідно Єдлічку, ні Сербія, ні Хорватія, і ніяка інша нація не заявила прав на цю територію (7 кв.км)(terra nullius). Кордон був проведений в точності між територіальними заявками Сербії і Хорватії, і не перекриває нічиєї суверенної території.[6][відсутнє в джерелі]

Čeh proglasio nezavisnu državu Liberland između Srbije i Hrvatske

Віт Єдлічка — член чеської Партії Вільних громадян, ідеологія якої побудована на принципах класичного лібералізму.[2]

Примітки

  1. Liberland. liberland.cz. Архів оригіналу за 15 квітня 2015. Процитовано 15 квітня 2015.
  2. Martínek, Jan (15 квітня 2015). Člen Svobodných vyhlásil na území bývalé Jugoslávie vlastní stát. Novinky.cz. Právo. Процитовано 15 квітня 2015.
  3. Čech si medzi Srbskom a Chorvátskom založil vlastný štát Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7751515/cech-si-medzi-srbskom-a-chorvatskom-zalozil-vlastny-stat.html#ixzz3XO0Dz8te. sme.sk. TASR. 15 квітня 2015. Процитовано 15 квітня 2015.
  4. Free Republic of Liberland. Free Republic of Liberland (англ.). Процитовано 28 лютого 2020.
  5. Living with Covid19. 15 жовтня 2020. Процитовано 13 грудня 2020.
  6. BOUNDARY & TERRITORY BRIEFING
  7. Čeh proglasio državu između Srbije i Hrvatske. B92. BETA. 15 квітня 2015. Процитовано 15 квітня 2015.

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.